Мешканець Рівного відсудив майже 300 тисяч гривень за розбитий деревом автомобіль

Фото ілюстративне

Рівнянин змусив управлінську компанію компенсувати збитки внаслідок падіння дерева на його авто. Йдеться про майже 300 тисяч гривень компенсації.

Про це повідомляє Zaxid.net з посиланням на рішення суду.

Випадок стався 25 червня 2021 року у Рівному на вулиці Відінській. На автомобіль Volkswagen Transporter, який був припаркований на прибудинковій ділянці, впало дерево. Причиною падіння було аварійний стан дерева (гнилий корінь) та негода. Внаслідок цього власник авто зазнав збитків на 287 тис. грн.

Мешканець звернувся до суду із заявою, що інцидент стався через невиконання управлінською компанією своїх обов'язків. Суд прийняв його сторону і зобов'язав працівників комунального господарства відшкодувати витрати на ремонт мікроавтобуса.
Відомо, що дерево росло на ділянці, яку обслуговує управлінська компанія «Житло Сервіс Рівне». Згідно з умовами договору саме вона повинна була відповідати за видалення аварійних дерев. Проте, цього так і не зробили.

В суді представник компанії намагався довести, що їхньої вини у цьому інциденті немає. За версією сторони захисту, причинно-наслідкового зв'язку між бездіяльністю компанії та падінням дерева бути не може, оскільки воно впало через сильний вітер.

Втім, суд повністю задовольнив позов.

«З огляду на передбачені договором обов'язки управителя та визначені законом «Про житлово-комунальні послуги» ознаки балансоутримувача суд вважає, що ТОВ «УК «Житло Сервіс Рівне» є утримувачем багатоквартирного будинку та прибудинкової території, а отже, відповідальний за шкоду, заподіяну позивачу», – йдеться у рішенні.

Тож суддя Рівненського міського суду Тамара Бучко постановила стягнути з управлінської компанії 287 тис. грн майнової шкоди та ще 2,8 тис. грн судових витрат. Судячи з інформації на сайті судової влади, компанія не подавала апеляцію. Тож рішення набрало законної сили.

Читайте також