Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Мешканці багатоповерхівки в Рівному 15 років просять владу надати їм прибудинкову територію

У Рівному мешканці будинку на Соборній, 32 15 років просять владу надати їм прибудинкову територію. 

Раніше навпроти будинку був майданчик, площею 9 соток, проте у 2005 році ця земля перейшла у власність міста, пише Суспільне. 

Голова ОСББ Ірина Романенко показала карту вулиці 1986 року, на якій будинок за адресою Соборна, 32 має прибудинкову територію розміром дев'ять соток.

З 2005 року ця земля разом із ділянкою поруч перейшли у власність міста. Відтоді мешканцям не вдається її повернути, каже Ірина Роаненко. 

"У 2008 році ми створили ОСББ і з цього року ми намагаємось отримати прибудинкову територію. Ми погоджуємось на перемовини. Зрозуміло, що ми не можемо претендувати на всю ділянку. Але є норми архітектурні, є санітарні норми. Тому ми й хочемо мати свою прибудинкову територію. І найняти саме на цю територію двірника, щоб доглядати за нею", — розповідає жінка.

На території мешканці хотіли б обладнати спортмайданчик, каже мешканець будинку Олександр Федорук:

"У нас взагалі не лишилося нічого. Тут дітям ніде погуляти взагалі. Тут заставлено все машинами увесь час — що на вихідних, що на будні. Тобто цей шматочок, де можна погуляти, у нас тільки це було. М'яча якогось покидати".

28 лютого Ірина Романенко написала письмове звернення до міського голови Рівного Олександра Третяка з проханням віддати у користування мешканцям територію біля будинку. Однак відповіді, каже, не отримала.

Зі слів речниці міськради Оксани Власюк, звернення розглядатимуть упродовж місяця. Відповідь має прийти не пізніше 28 березня. Крім того, в грудні 2022 року це питання розглядали на сесії міської ради, каже начальник міського управління земельних відносин Сергій Таргоній.

"Цей проєкт рішення був відкладений для додаткового рішення. У результаті розгляду це депутатське рішення відклали на довивчення, не можу сказати причину, потрібно дивитись стенограму. Земельна ділянка перебуває у комунальній власності міста. Тобто це землі запасу міста",-  говорить чиновник. 

Поруч із загородженою ділянкою, яка, за словами Ірини Романюк, раніше була прибудинковою територією, нині — пустка. Земля, пояснює голова ОСББ, також знаходиться на балансі міста.

"Тут хотіли побудувати будинок, просто ось тут, де ми стоїмо. Тут була медична бібліотека. Стара будівля, історична, яка раніше до Другої світової війни називалась жіночою клінікою лікаря Квашенка. Її знесли, тут було землі сім соток. Для того, аби під будинок знайти територію, наших дев'ять соток, ось там за парканом, теж забрали. Хоча це прибудинкова територія", — пояснює Ірина Романенко.

Мешканець будинку Соборна, 32 Ігор Охримчук каже: хотів би, щоб їхнім ОСББ віддали й територію колишньої бібліотеки. Додає, що зі сміттєвих баків поруч вітром сюди зноситься сміття, яке люди прибирають самі. Аби обгородити смітники, мешканці будинку звертались до міського департаменту інфраструктури та благоустрою.

Начальник міського департаменту інфраструктури та благоустрою Руслан Гудима повідомив, що загородження для смітників встановлять.

"Можуть бути дощі, можуть не бути дощі, можуть бути морози, а там виконуються бетонно-конструкційні роботи і тому сказати в часі, що вони виконаються, я не можу. Є від них звернення у цьому році. Виконаємо його відповідно до черги", - говорить він. 

Додамо, що у березні 2021 року Рівнерада відмовила забудовнику "Групі Смарт" в оренді ділянки, де мала бути 16-поверхівка. 

Читати також