Мешканці хвилювались не дарма: відомі результати перевірки річки на Рівненщині

На Рівненщині у річці Іква екоінспектори взяли проби води для аналізів.

На сторінці Державної екологічної інспекції Поліського округу опублікували результати лабораторних досліджень.

Нагадаємо, на початку листопада у мережі поширили інформацію про забруднення річки Іква поблизу сіл Млинівської селищної громади. Спеціалістами Державної екологічної інспекції Поліського округу були відібрані проби поверхневої води річки Іква нижче міста Дубно з гідротехнічної споруди та поблизу села Іваннє.

Вимірювання проводились за 13 показниками: водневий показник рН, завислі речовини, кисень розчинений, амоній, нітрити, нітрати, фосфати, хлориди, залізо заг., сульфати, сухий залишок, хімічне споживання кисню (ХСК), біологічне споживання кисню (БСК5).

За результатами вимірювань показників складу та властивостей проб поверхневої води відповідно до гранично-допустимої концентрації (ГДК) для водойм рибогосподарського водокористування спостерігався достатній вміст розчиненого кисню в воді в двох створах.

Виявлено перевищення в створі нижче міста Дубно, з гідротехнічної споруди по амонію в 3,17 рази, по нітритах в 2,5 рази, по БСК5 (біологічному споживанню кисню) в 1,17 рази, по залізу загальному в 1,2 рази.

В створі біля села Іваннє виявлено перевищення ГДК для водойм рибогосподарського водокористування по амонію в 3,5 рази, по нітритах в 3 рази, по БСК5 (біологічному споживанню кисню) в 1,4 рази, по залізу загальному в 1,4 рази.

Матеріали по даному факту скеровано в правоохоронні органи для вжиття ними відповідних заходів реагування.