"Ми працювали і вдень, і вночі": оператор БпЛА з Рівненщини - про бої за Бахмут

Оператор дронів із Рівненщини Михайло Ткачук розповів про бої за Бахмут та Авдіївку. 

Про це повідомляють у рівненському підрозділі НГУ.

У 2022 році старший солдат служив у харківському підрозділі НГУ, де він пройшов підготовку з управління безпілотниками, щоб потім у складі групи аеророзвідки виконувати бойові завдання на Харківському та Донецькому напрямках.

Під час першого бойового завдання на Харківщині гвардійцю вдалося знищити станковий протитанковий гранатомет. Потім Михайло виконував бойові завдання на Донеччині. У грудні 2022 року група БПЛА відправилася у Соледар.

«Ми виконували завдання з аеророзвідки. На перший день перебування у цьому населеному пункті нашій групі БпЛА вдалося виявити скупчення особового складу противника. Як виявилося згодом – це були вагнерівці. Тоді наші артилеристи знищили цих окупантів», – розповідає військовослужбовець.

У січні 2023-го року група аеророзвідки відправилася на виконання бойових завдань у Бахмут. За словами Михайла, це було одним із найважчих завдань, адже по гвардійцям увесь час працювала ворожа артилерія та авіація.

«Ми працювали і вдень, і вночі, оскільки розуміли, що нашим побратимам потрібна допомога. Тоді завдяки злагодженій роботі операторів БпЛА і артилеристів вдалось знищити: 6 ворожих розрахунків АГС, 1 РЕБ, понад 20 спостережних пунктів противника. Ми розбивали по 10 ворожих груп щодня», – коментує гвардієць.

Згодом Михайло приєднався до лав рівненського підрозділу Національної гвардії України. У грудні 2023 року група він з побратимами відправився на Донеччину.

«На Донеччині серед основних завдань, які ми виконували, були: розвідка місцевості, виявлення ворожих позицій та складу боєприпасів окупанта, а також коригування роботи артилерії та піхоти», – ділиться оператор БПЛА.

Групі аеророзвідки довелося працювати з різними видами безпілотних літальних апаратів.

«Під час виконання завдань ми працювали з fpv, Mavic, Mavic 3 pro. Як показує досвід, для проведення розвідки місцевості краще використовувати Mavic 3Т, адже цей дрон більш універсальний, має якісну камеру й може працювати як вдень, так і вночі. Для завдання ударів по ворогу ми застосовували fpv-дрони, які несуть бойову частину, як-от постріл з РПГ або саморобні модифіковані боєприпаси».

Гвардієць розповідає, що найважче в зоні виконання бойових дій – морально підготуватися до виїздів на позиції, адже ти усвідомлюєш, що від тебе залежить життя інших військовослужбовців.

«Пригадую, як важливо було коригувати просування побратимів в Авдіївці. Ми тоді старалися обхитрити засоби радіоелектронної боротьби, а навіть якщо десь втрачали дрон, то одразу ж підіймали інший, аби допомогти нашим військовослужбовцям».

Читайте також