Михайлове диво - 19 вересня: що можна та не можна робити в цей день, прикмети, звичаї

19 вересня, православний світ відзначає Михайлове диво. Святий Михайло є архангелом трьох релігій — християнство, іудаїзм та іслам. Він є старшим воїном та головнокомандувачем в боротьбі проти диявола. За переказами Михайло передав Адаму знання по виживанню в умовах дикого середовища та зупинив Авраама, коли він збирався принести в жертву Господу свого сина, попередив його про скору загибель та показав дива на небесах.

Він створив безліч чудес, одне з яких відбулося в Ієраполі. Одного разу, він явився до батька сліпої дівчини та приніс звістку про її одужання, якщо вона вип’є води з цілющого джерела в Хонеху. Щоб віддячити, батько звів маленьку церкву поряд з джерелом. До неї приходили не лише християни, а й язичники, які шукали зцілення. Протягом 60 років в цій церкві паламарем був архіпелаг Херотопський, який був справжнім християнином та подвижником. За його діяння, влада переслідувала чоловіка. Декілька разів його хотіли вбити, однак всі спроби були марними. Тоді вони вирішили знищити джерело та направили в нього води двох річок. Протягом десяти днів копався рів, а Паламар постійно перебував в молитві та просив Всевишнього й архангела про допомогу. Щойно русло було готове та води побігли по ньому, прийшов Михайло та вдарив списом по каменю й річки побігли в ту ущелину.

Традиції в цей день.

Сьогодні не можна працювати та починати нові справи, інакше успіхів можна не чекати.

Потрібно сходити в храм, поставити свічку та помолитися про здоров’я, щастя й добробут. Потім селяни збиралися для вирішення наболілих питань. Свято проводили в сімейному колі, готували багато страв та брали одну з собою, якщо йшли в гості. Залишки їжі викидати не можна, краще роздати їх жебракам.

В цей день забороняються сварки. Потрібно примиритися з усіма та обійнятися.

Народні прикмети в цей день.

Тепло в цей день, чекайте довгої осені.

Осиковий лист впав лицьовим боком вгору — до теплої зими, вниз — до холодної та довгої.

Верхівки на березах зелені, чекайте ранньої зими.

Хвойні дерева дали мало шишок — до м’якої зими.

На деревах іній — взимку чекайте багато снігу.

Читайте також