На Дубенщині показали місце, де ховалися місцеві від енкаведистів і нацистів

У Тараканівській громаді, що на Дубенщині, розташоване історичне місце – Козацький редут.

Як зазначають в Управлінні культури і туризму Рівненської ОДА, це - особливе місце, що вразить відвідувачів своєю історією та енергетикою.

"Мальовнича місцина на просторому полі між пагорбам, що ведуть до сіл Плоска й Семидуби Дубенського району на Рівненщині, упродовж століть притягувала місцевих мешканців. Тут у круглому рові, обнесеному землею, 373 роки тому отаборилася сотня бігунців, яка прийняла останній і смертельний бій, прикриваючи відступ побратимів із поля Берестецької битви. Саме тут 10 липня 1651 року закінчилася трагічно та велично Берестецька баталія. Скільки вояків тут поховано - невідомо", - ідеться в повідомленні.

Козацький редут завдяки розташуванню та формі впродовж віків був не тільки пам’яткою, а й притулком місцевого люду, схованкою і від енкаведистів, і від нацистів. Коли починалися гоніння, сім’ї плосківчан і семидубців часто переховувалися тут. Так було до 1985 року, за часів перебудови колючі терни на козацькому редуті були вирубані.

Місцевий письменник і скульптор Микола Тимчак спроєктував пам’ятник у формі стилізованої дзвіниці, а згодом створив проєкт каплиці. Ба більше, Микола Тимчак сам узявся зводити каплицю.

Люди вірять, що Козацький редут – місце з незвичайною енергетикою. Розповідають, що іноді з редуту викочується вогненний клубок і котиться полем.