Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На один день Google поставить на заставку портрет Сухомлинського (ФОТО)

http://oblrada.rv.ua

28 вересня виповнюється 100 років від дня народження видатного українського педагога Василя Сухомлинського. З цієї нагоди в Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувається Регіональна науково-практична конференція «Реформування сучасної освіти: діалог з Василем Сухомлинським». Учасників конференції привітав голова обласної ради Олександр Данильчук.

Науково-практичний захід об’єднав вчителів-методистів, науковців, керівників освітніх закладів Рівненщини. Участь у конференції беруть викладачі Рівненського державного гуманітарного університету, як співорганізатора заходу, товариство «Просвіта», а також науковці та педагоги з Хмельницької області.

Як зауважила ректор РОІППО, депутат обласної ради Алла Черній, ідеї Василя Сухомлинського лягають в контекст Нової української школи. Адже головна ідея НУШ – адаптувати дітей до життя, сформувати всебічно розвинену особистість, дати навички, які знадобляться в майбутньому.

«Головна філософія педагогіки Сухомлинського полягає в тому, що школа має вчити життю. І сьогодні ми спільно будемо переглядати і по-новому аналізувати педагогічну спадщину цього видатного українця», - наголосила Алла Черній.

Голова обласної ради Олександр Данильчук, вітаючи присутніх, розповів, що будучи студентом Української сільськогосподарської академії багато чув про родину Сухомлинських.

«Сім’я мого викладача Світлани Іванівни Шабарової дружила з родиною Сухомлинських. А її батько – також видатний педагог Іван Ткаченко, був близьким другом та однодумцем Сухомлинського. І тодішня комуністична влада переслідувала обох за їхні нетипові для тих часів педагогічні підходи. Через це Іван Ткаченко навіть змушений був піти з посади директора школи», - поділився спогадами Олександр Данильчук.

Учасники конференції зійшлися на тому, що концепцію Нової української школи, яку сучасна освіта формує переважно на основі досвіду інших країн, насправді ще в 60-х роках минулого століття розробив і пропагував український вчитель Василь Сухомлинський.

Більше того, видатний педагог залишив по собі наукові напрацювання щодо роботи з дітьми, які мають особливі потреби. Це дуже актуально, зважаючи на інклюзивний напрямок роботи в Новій українській школі, що також стало предметом обговорення учасників конференції.

До слова, з нагоди 100-річчя від дня народження ЮНЕСКО оголосило 2018 рік роком Василя Сухомлинського. В Україні випустили монету, на реверсі якої зображені елементи казок педагога. А 28 вересня – у день народження Сухомлинського - його портрет буде на заставці всесвітньої пошукової системи Google.

За інформацією прес-служби Рівненської облради

Читати також

23.09.2023 У Костополі сталась пожежа у багатоквартирному будинку

22 вересня в місті Костопіль по вулиці Рівненська горіла квартира. Прибувши за вказаною адресою рятувальники встановили, що осередок пожежі знаходиться на третьому поверсі дев'ятиповерхового житлового будинку. Вогнем знищено металопластикові двері, вікно, облицювання стін, пошкоджено речі домашнього вжитку на балконі. Жертв та постраждалих немає. Причина пожежі та розмір збитків встановлюються. До ліквідації було залучено 1 автоцистерну, 1 автодрабину та 6 рятувальників.