На оздоровлення дітей Рівненщини виділили на мільйон більше, аніж торік

Оздоровити більше дітей ніж торік планують на Рівненщині

Для цього є всі умови. Кошти збільшені на один мільйон й вже виділені з обласного бюджету. Водночас оздоровлювати продовжать за новим порядком. Така практика передбачає співфінансування путівок у табори з різних джерел – з місцевих бюджетів, профспілок та за рахунок батьків.

Новий підхід, як розповіла заступниця голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, дозволив батькам самостійно обрати табір для оздоровлення дітей та залучити на це більше коштів.

За її словами, така практика пройшла випробовування в області та позитивно себе зарекомендувала. Переймати її приїжджали й з інших областей.

«Торік з обласного бюджету на оздоровлення виділили 6 мільйонів гривень, а з місцевих залучили більше 10 мільйонів. Оздоровили близько 60 тисяч дітей. Співфінансування позитивно вплинуло не тільки на збільшення дітей у таборах, а й на саму якість послуги», - зазначила Світлана Богатирчук-Кривко на засіданні Президії Федерації професійних спілок області.

У результаті співфінансування витрат на путівки, доплата батьків не перевищувала дві тисячі гривень.

Повністю за рахунок місцевих бюджетів оздоровлювали дітей з «кризових» сімей – дітей з інвалідністю, сиріт, малозабезпечених, учасників АТО.

За словами заступника голови Федерації профспілок Рівненської області Марії Рожко, активними в плані оздоровлення торік були й профспілки, зокрема, освіти, культури, охорони здоров’я, ЖКГ та лісової галузі.

«Вдалося оздоровили майже 2400 дітей. Співфінансування організації дозволила знизити майже на половину вартість путівок», - розповідає Марія Рожко.

Таку практику продовжать і далі.

Разом з тим, заступниця голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко зауважила, що оздоровчий сезон вже недалеко. Тому важливо добре підготувати оздоровчі заклади. Необхідно подумати про їх безпечність, набір педагогічних та медичних працівників.

Усі ці питання розглянуть на координаційній раді з оздоровлення у Рівненській ОДА.