На початку війни Козак "приносив" Путіну мирну угоду з Україною, але той відмовився - ЗМІ

На початку повномашстабного вторгнення росії заступник керівника адміністрації президента рф Дмитро Козак приніс Володимиру Путіну попередню угоду з Україною. 

Угода нібито позбавляла росію необхідності проводити так звану "спецоперацію". Проте очільник Кремля відхилив його пропозицію та почав війну. 

Про це повідомляє видання Reuters із посиланням на три джерела, близькі до російського керівництва.

Угода, за даними видання, мала задовольнити вимогу Росії про те, щоб Україна не вступала до НАТО. За словами Козака, укладена ним угода нібито позбавляла Росію необхідності продовжувати війну в Україні. Він рекомендував Путіну погодитись на неї.

Своєю чергою, як пише Reuters, Путін ясно дав зрозуміти, коли йому надали угоду Козака, що поступки, про які домовився його помічник, не зайшли досить далеко, і що він розширив свої цілі, включивши до них анексію ділянок української території. У результаті угода зірвалася.

На запитання про висновки Reuters офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков сказав: "Це не має жодного стосунку до дійсності. Такого ніколи не було. Це абсолютно неправильна інформація".

Два з трьох джерел повідомили, що поштовх до завершення операції стався одразу після вторгнення Росії 24 лютого. За словами джерел, за кілька днів Козак вирішив, що отримав згоду України на основні умови, яких добивалася Росія, і порекомендував Путіну підписати угоду.

"Після 24 лютого Козаку дали карт-бланш: дали добро; він отримав угоду. Він приніс її назад, і вони сказали йому забратися. Все було скасовано. Путін просто змінював план по ходу справи", - сказало одне із джерел видання, близьких до російського. керівництва.

Третє джерело, якому розповіли про події люди, поінформовані про дискусії між Козаком та Путіним, відрізняється від часу, говорячи, що Козак запропонував угоду Путіну і отримав її відмову незадовго до вторгнення.

При цьому автори говорять про те, що навіть якби Путін погодився з планом Козака, залишається незрозумілим, чи закінчилася б війна.

Радник президента Михайло Подоляк сказав, що Росія використовувала переговори як димову завісу для підготовки до вторгнення, але не відповів на питання щодо змісту переговорів і не підтвердив, що попередньої домовленості було досягнуто. "Сьогодні ми чітко розуміємо, що російська сторона ніколи не була зацікавлена ??у мирному врегулюванні", - сказав Подоляк.

Сам Козак не відповів на запити щодо коментарів з цього питання, надісланих через Кремль.

Читайте також