![](https://rivne.media/media/img/650/2024/01/2024013015315901.png)
У Рівненській області за минулий рік було зафіксовано 139 випадків захворювання на кашлюк. Для порівняння, у 2022 році зареєстрували один випадок.
Інформують у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Показник захворюваності склав 12,1 вип. на 100 тис. населення і є одним з найвищих в державі. Серед захворілих 134 дітей (96,4%). Найбільш вразливою віковою групою є діти від 1 до 4 років. Серед захворілих 79% не щеплені або не мають чергового щеплення проти кашлюку.
Кашлюк – це вкрай заразне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією. Кашлюк легко поширюється від людини до людини, головним чином повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Багато дітей, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів. Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят.
Першими ознаками кашлюку є помірний жар, нежить, кашель, який, як правило, переходить у судомний кашель. У немовлят це може супроводжуватися періодами тимчасового припинення дихальних рухів (апное). Пневмонія є відносно поширеним ускладненням від кашлюку, рідше виникають конвульсії та ураження головного мозку (енцефалопатія). Симптоми, зазвичай, з'являються через 7-10 днів після інфікування.
Запобігти кашлюку можна завдяки вакцинації. Відповідно до національного календаря щеплення для профілактики кашлюку необхідно зробити у віці 2, 4, 6 та у 18 місяців. Повністю вакцинована дитина повинна отримати чотири щеплення.
За 2023 рік в області вакцинацію проти кашлюка, отримали перші три щеплення, 78,4% дітей. Ревакцинацію у 18 місяців отримали 82,%.