Рівне Медіа

На Рівненщині 2,5 тис людей хворіє на інсульт щорічно

фото ілюстративне

Щорічно в області дві з половиною тисячі людей хворіють на інсульт, пише Управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації.

На жаль, простежується тенденція до збільшення таких хворих. За словами завідувачки кардіологічного відділення КНП “Рівненська обласна клінічна лікарня” Лариси Верещук, на Рівненщині у лікувальних закладах на обліку перебуває 265 тисяч гіпертоніків.

Як відомо, це захворювання серцево – судинної системи, що проявляється систематичним підвищенням артеріального тиску. Необхідно стежити аби тиск не перевищував позначки 139 на 89. Хоча наразі ці усталені показники переглядають . Медики радять дотримуватися тиску до 65 років не вищого, аніж 120 на 80.

Урядова програма ”Доступні ліки” , що діє з квітня 2017 року, сприяє тому, що пацієнти із серцево – судинними захворюваннями можуть отримати медпрепарати як вітчизняних виробників, так й іноземних.

Кожен пацієнт області, котрий звернеться до свого терапевта чи до сімейного лікаря, зможе отримати такі ліки безоплатно або з незначною доплатою.

Читати також