Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині активізувалися браконьєри

З 5 по 25 серпня працівники Рівненського рибоохоронного патруля зафіксували 67 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. На порушників склали 11 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову) та 49 – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства). Оформлено сім актів виявлення та вилучення безгосподарського майна, згідно яких вилучено 32 одиниць заборонених знарядь лову.

«Загалом, у порушників конфісковано 7,5 кг риби та 11 од. заборонених знарядь лову. Збитки, завдані рибному господарству, склали 3 859 грн. Накладено штрафів на суму 2 924 грн. 61 справ передано до судів для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності» - повідомив заступник начальника Управління Держрибагентства у Рівненській області Олександр Новак.

Для прикладу, 21 серпня під час проведення рибоохоронного рейду, державними інспекторами викрито  громадянина, який мав намір здійснити вилов водних біоресурсів забороненими знаряддями лову – «павуком». Інцидент стався на березі річки Случ, поблизу села Чудель Сарненського району Рівненської області.

22 серпня рибпатрульні зафіксували аналогічне порушення правил рибальства. На березі річки Горинь, поблизу селища Степань Сарненського району, знаходилось двоє громадян із забороненим знаряддям – «климня».

Проте, у всіх випадках, завдяки оперативним діям рибоохоронного патруля, порушники не вистигли завдати шкоди рибному господарству. На осіб було оформлено протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП.

Того ж дня інспекторським складом на водоймі, поблизу села Калинівка Сарненського району викрито місцевого жителя, який здійснював вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям – лісковою сіткою, загальною довжиною 20 метрів. Заборонені знаряддя лову вилучено.

23 серпня державні інспектори рибоохорони під час обстеження водних об’єктів Березнівського району, зафіксували двох порушників, які здійснювали вилов риби забороненими знаряддями – "климня". У знаряддях браконьєрів знаходилось 3 кг риб, а саме: плітка – 30 екз., окунь – 15 екз., карась сріблястий – 5 екз., щука – 1 екз. та  лин – 1 екз. Завдано шкоду, заподіяну порушенням законодавства, на суму 3 349 грн. Незаконно добуті водні біоресурси та заборонені знаряддя лову вилучено. 

На осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються для передачі до районних судів Рівненської області для притягнення порушників до відповідальності.

Про це інформує Рівненський рибоохоронний патруль.

Читати також