На Рівненщині час приїзду "швидкої" на виклик тепер залежить від стану пацієнта

З 1 січня 2021 набула чинності Постанови Кабінету Міністрів України № 1271 від 16 грудня 2020. Враховуючи ці вимоги члени постійної комісії з питань охорони здоров'я материнства та дитинства Рівненської обласної ради затвердили План роботи КП "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" на поточний рік.

Повідомляють на сторінці Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги.

Залежно від стану пацієнта звернення поділяють на чотири категорії: критичні, екстрені, неекстрені і непрофільні.

«Категорію визначатиме диспетчер-оператор Центру екстреної медичної допомоги. Всі виклики нашої області надходять в єдину диспетчерську у Рівному. Далі наш фахівець відправляє на виклик найближчу бригаду. Час прибуття машини екстреної допомоги залежить від стану пацієнта та обставин подій виклику», - зазначив в.о директора КП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради Андрій Бортнік.

Критичний стан – це стан, який безпосередньо загрожує життю людини.

Симптоматика: відсутність дихання або неефективне дихання, сильна кровотеча, стани, зумовлені впливом зовнішніх чинників (удар струмом, блискавкою тощо), інтоксикація чи отруєння.

 Прибуття швидкої за 10 хв.

Екстрений стан – це стан пацієнта, який загрожує життю та здоров’ю і може різко погіршитися у разі несвоєчасного надання допомоги.

Прибуття швидкої за 10 хв.

Неекстрені - пацієнт не перебуває в невідкладному стані, втім потребує огляду медпрацівника.

Симптоматика: підвищена температура, артеріальний тиск або підозра на пневмонію.

 У таких випадках диспетчер радить звернутися до сімейного лікаря або ж надає консультацію. Такий виклик може бути переданий до чергового центру первинної медико-санітарної допомоги. Якщо не буде можливості виїхати до пацієнта лікарю ПМСД – диспетчер направить до нього бригаду «швидкої», яка не виконує критичні або екстрені виклики.

Непрофільні - стан, який не є невідкладним та не потребує надання медичної допомоги в межах компетенції бригад екстреної медичної допомоги.

Симптоматика: порушення свідомості, ознаки кровотечі, гострий мозковий інсульт, розлади дихання.

Диспетчер радить звернутися до сімейного лікаря.

Раніше виклики поділялися на екстрені та неекстрені, а доїзд швидкої залежав від територіального принципу: у сільській місцевості (доїзд бригади до 20хв), у місті - 10 хв.

Читайте також