Рівне Медіа

На Рівненщині хлопчик з багатодітної сім`ї помер від гнійної пневмонії: у смерті звинувачують сімейного лікаря

Фото - ілюстративне

Минулого тижня, 24 квітня, у Рівненській обласній дитячій лікарні в реанімації помер 15-річний хлопчик з багатодітної сім'ї з села Борбин Млинівського району. Майже пів доби лікарі боролися за життя дитини, однак не змогли його врятувати.

До Рівного в лікарню його в тяжкому стані привезли напередодні з Млинівської центральної районної лікарні. Хлопець скаржився на біль у спині. Думали, він виник від удару каменем, який жбурнув у підлітка його 12-річний братик.

Сталося це ще 15 квітня. Тоді між хлопцями вдома на подвір'ї виникла сварка, після чого молодший брат кинув каменем в старшого, поціливши тому в спину. До слова, хлопці зростають у багатодітній сім'ї - їхня мама разом зі своїм співмешканцем разом виховують 10 дітей. На момент конфлікту між братами вона саме перебувала у пологовому будинку.

Щодня 15-річному підлітку ставало все гірше, біль в спині не проходила, а посилювалася. Тож звернулися до свого сімейного лікаря. Вважали, що все це - через отриманий удар. За кілька днів хлопець вже потрапив до районної лікарні, однак йому стало ще гірше, тож звідти його доправили вже до Рівного. Однак, схоже, вже було надто пізно - лікарі увесь вечір і усю ніч намагалися врятувати життя хлопця, але на ранок наступного дня він так і не прийшов до тями і помер.

Медики з лікарні повідомили про цей факт до поліції, які почали розслідувати цю справу за фактом умисного тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого - відкрили кримінальне провадження за част. 2 ст. 121 ККУ. Тіло хлопчика направили на судмедекспертизу.

І ось вчора, 26 квітня, поліцейські отримали результати розтину, які відкрили нові факти у цій справі. Так, згідно з лікарським свідоцтвом, 15-річний хлопець помер від двобічної тотальної гнійної плевропневмонії. Тож у поліції одразу відкинули версію смерті від удару каменем, а справу перекваліфікували на част. 1 ст. 115 ККУ (умисне вбивство із відміткою «природна смерть»).

Також слідчі розпочали досудове розслідування за нововиявленим фактом - неналежним виконанням професійних обов’язків медичним працівником, що спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому (част. 2 ст. 140 ККУ). Підозрюють, що якби сімейна лікарка сумлінніше дослідила стан здоров'я хлопчика, то виявила б важку пневмонію, від якої той і помер. Слідчі дії у цій справі - тривають.

До слова, померлому підлітку також зробили ПЛР-тестування, аби визначити, чи не був той хворим на коронавірус. Результат показав відсутність COVID-19 в його організмі.

Читати також