Стабілізаційні відключення світла на Рівненщині спричинили попит на прилади для захисту побутової техніки.
Повідомляє Суспільне.
Продавець Юрій пояснив, що зважаючи на відключення світла, на прилади для стабілізації напруги зараз в його магазині великий попит.
"Призначений для захисту побутового приладу, який в нього включений, захищає від високої або низької напруги. Не дає згоріти приладу, найнеобхідніше це — для холодильника. Якщо напруга вверх піде, або вниз — відключить. 650 гривень і рік гарантії. Є реле другого плану, які ставлять біля лічильника на всю квартиру, але для цього має бути фахівець-електрик, щоб його встановив", — пояснив Юрій.
Знайти на прилавках магазинів можна і такі реле напруги, які дозволяють керувати роботою електроприладів віддалено.
"Розетка. Завантажується програма на мобільний телефон, доєднується і вона віддалено працює. Ви можете вимкнути свій прилад в себе вдома. Ними зараз цікавляться, але, на жаль, в більшості мереж їх недостатньо, а в тих, що вони є, то вони доволі за високою ціною реалізуються", — зазначила продавчиня Анна.
Рівнянин Дмитро розповів: аби уникнути проблем, вимикає вдома ті прилади, які можна.
"В інтернеті поради дають: що вимикати, а що не вимикати. Не так часто вимикають світло, а все інше, якщо треба, то я знаю, що треба вимкнути, а що ввімкнути", — поділився він.
Вимикати прилади з розеток під час перепадів напруги необов'язково, пояснив професор кафедри електротехнічних та комп'ютерно-інтегрованих технологій Національного університету водного господарства і природокористування Святослав Василець.
"Можна спокійно жити і не вимикати їх, і ніякої сильної шкоди їм не буде від вимкнень світла. Тобто, це міф, коли кажуть, що вимкнули і ввімкнули — і холодильник згорів. Бувають такі випадки, але дуже рідко", — розповів Святослав Василець.
Читайте також: Як мешканцям Рівненщини захистити побутову техніку від стрибків напруги