На Рівненщині місцеві депутати складають мандати, бо не можуть виїхати за кордон

На Рівненщині місцеві депутати складають мандати через обмеження виїзду за кордон. 

Про це йшлося на крушлому столі, який відбувся у Рівному за ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, повідомляють у пресслужбі облради. 

Учасниками заходу стали парламентарі, керівництво та депутати місцевих рад Рівненщини, представники Асоціації міст України та Асоціації «ОТГ Рівненщини», експерти. Рівненську обласну раду на засіданні круглого столу представляв заступник голови Віталій Ундір.

Найбільше дискутували навколо питання щодо обмеження виїзду за кордон депутатів місцевих рад, що регламентовані Постановою Камінету Міністрів України №69.

Учасники зустрічі загострили увагу на тому, що через ці обмеження багато депутатів, особливо в невеликих за чисельністю громадах, складають повноваження. А це, у свою чергу, призвело до того, що такі ради втрачають свою правомочність: через відсутність кворуму вони не можуть приймати необхідні для життя своїх ТГ рішення.

На повноважність місцевих рад впливає й інший фактор – мобілізація депутатів. Тож знову порушили питання, як надати таким обранцям можливість брати участь в засіданнях сесій дистанційно - в режимі онлайн.

Присутні погодилися з тезою, що норми згаданої постанови багато в чому обмежують права депутатів місцевих рад і не дають їм можливості вповні виконувати свої депутатські повноваження. При цьому пригадали перші місяці повномасштабного вторгнення, коли саме завдяки гуманітарній підтримці міжнародних партнерів місцеві ради допомагали одна одній вижити. А щоб організувати такі гуманітарні вантажі представникам місцевих рад доводилося виїздити за межі країни.

Серед інших викликів, пов’язаних з війною, назвали і неузгодженості в питанні повноважень депутатів місцевих рад в розрізі взаємодії з місцевими військовими адміністраціями.

Також обговорили питання недосконалості української виборчої системи, та які зміни до законодавства необхідно внести, щоб зменшити вплив партійної складової на роботу депутатів місцевих рад.

Тож поняття імперативного мандату також стало предметом обговорення під час круглого столу.

Як підсумували організатори заходу, всі озвучені під час круглого столу зауваження та пропозиції будуть враховані в роботі Комітету, яка стосується вдосконалення діяльностідепутатів місцевих рад.

Зауважимо, що захід відбувся у співпраці з ГО «Лабораторія законодавчих ініціатив».

Читайте також