![](https://rivne.media/media/img/650/2023/12/2023120518129539.jpg)
На Рівненщині через зростання хворих на ГРВІ закрили п'ять садочків та два ліцеї.
Про це Суспільному розповіла заввідділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб обласного центру контролю і профілактики хвороб Юлія Терентьєва.
Йдеться про заклади у Вараському, Сарненському і Рівненському районах.
"Спільно з департаментом освіти запровадили щоденний облік захворюваності в навчальних закладах. По Рівному перевищення захворюваності в школах поки що не зареєстровано, але за минулий тиждень у нас закрилися сім закладів області", - сказала Юлія Терентьєва.
Вона зазначила, що призупинили навчальний процес у двох дитсадках Зарічненської громади і трьох закладах дошкільної освіти Локницької ТГ. Також на дистанційну форму навчання з 28 листопада перейшов Вельбівненський ліцей Острозької громади, у Сваринівському ліцеї Сарненської громади з 25 листопада оголосили канікули.
За даними Юлії Терентьєваої, за минулий тиждень на Рівненщині зареєстрували понад 10 000 випадків захворювання на ГРВІ. Це майже на півтори тисячі більше, аніж у позаминулий і на п'ять тисяч більше порівняно з аналогічним періодом 2022 року.
Майже 70% хворих — діти.
"Найбільше хворіли діти віком 5-14 років — майже чотири тисячі випадків. Але, відповідно до такої великої кількості захворілих, ми маємо не такий великий показник госпіталізації. Всього на Рівненщині за минулий тиждень госпіталізували 110 людей, з яких 60% — діти. Це свідчить про те, що перебіг захворюваності загалом проходить у легкій або середній формі, яка не потребує госпіталізації", - додала Юлія Терентьєва.
Фахівчиня також нагадала, що якщо в закладі захворіють понад 20% дітей — рекомендуватимуть перейти на альтернативну форму навчання або закриття. Наразі такої захворюваності не фіксують.
Зі слів Юлії Терентьєвої, випадків грипу в області не реєстрували.