На Рівненщині органи рибохорони викрили майже 25 тисяч правопорушень за пів року

11 липня 2019 року в приміщенні Держрибагентства відбулась робоча нарада за підсумками проведеної рибоохоронної діяльності у першому півріччі. На зустрічі були присутні Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов, заступник Голови Андрій Кравченко, заступник директора Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини - начальник управління державного контролю Держспоживслужби Микола Білоус, представники територіальних органів Держрибагентства та інші працівники відомства.

Так, згідно статистичних даних органами рибоохорони за шість місяців було викрито 24 397 правопорушень, що на 12% більше від показника за аналогічний період 2018 року (21 717). Відсоток викриття грубих порушень у звітному періоді 2019 року при рості абсолютних показників (7 057 грубих порушень у 2019 році проти 6 650 порушень в 2018 році) залишається на минулорічному рівні та складає 29%.

Протягом цього часу у порушників було вилучено майже 120 тонн водних біоресурсів та затримано 555 од. транспортних засобів. У 2018 році цей показник був на рівні 70 тонн та 455 од. відповідно.

«Як видно зі статистики, у порівнянні з минулим роком, за перше півріччя рибоохоронний патруль показав більш високу ефективність своєї роботи, провів її на якісному рівні. Сподіваюсь, ця тенденція зберігатиметься й надалі. Тому закликаю всіх не зупинятись на досягнутому, а щоразу покращувати результати проведеної рибоохоронної діяльності», - зазначив Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов.

Під час наради учасниками піднімались важливі питання. Зокрема, заступник директора Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини - начальник управління державного контролю Держспоживслужби Микола Білоус поінформував присутніх, що законодавством України щодо харчових продуктів визначено терміни, протягом яких виробники продукції мають запровадити в роботі принципи системи НАССР. Так, до 19 вересня 2019 року це повинні зробити всі малі підприємства, які постачають харчові продукти кінцевому споживачу, мають не більше десяти осіб робочого персоналу, займають площу не більше, ніж 400 м2, або підприємства, які не постачають харчові продукти кінцевому споживачу і у яких не більше п’яти осіб робочого персоналу.

В ході засідання з представниками територіальних органів Голова Держрибагентства дав ряд доручень, які стосуються покращення діяльності управлінь та вирішення проблемних питань у найкоротший термін. Одним із таких доручень було посилення роботи у напрямку відшкодування штрафів та заподіяних збитків рибному господарству.

Наприкінці заходу Ярослав Бєлов привітав усіх присутніх з наступаючим Днем рибалки. З нагоди професійного свята Голова Держрибагентства вручив кращим працівникам територіальних управлінь відзнаки за сумлінну працю, професіоналізм та вагомий внесок у розвиток рибної галузі. А також побажав щастя, благополуччя та нових творчих здобутків у професійній діяльності.

Управління державного агенства рибного господарства у Рівненській області