На Рівненщині перевіряють стічні води, щоб виявити віруси: які результати

На Рівненщині фахівці досліджують об'єкти навколишнього середовища, щоб визначити наявність чи концентрацію вірусів грипу та SARS-CoV-2.

Як повідомляють у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб, використовують  метод полімеразної ланцюгової реакції.

Ці дослідження дозволяють побачити істинну картину поширення грипу та коронавірусної інфекції незалежно від рівня звернень громадян в лікувальні заклади.

Для оцінки досліджуються такі показники як кількість населення, що обслуговується, витрати стоків, рівні захворюваності та охоплення вакцинацією, а також хімічний склад досліджуваних проб.

Завдяки високочутливим тест-системам можливо не тільки виявити вид збудника, а й дослідити, які саме штами циркулюють на даній території у визначений період часу.

Так, протягом 2023 року спостерігалася динаміка поширення різних підвидів SARS-CoV-2 варіанту Omicron: на початку року переважали штами XBB.1.9.1, XBB.2.3, XBB.1.22, XBB.1.5.16, FL.22; ближче до початку епідсезону - ВА.4, FL.1, XBB.1.16.13, XBB.1.5. Останніх пів року найчастіше виявляли штами BA.2.86.1 Omicron (т.з «Пірола») та JN.1 Omicron («Дженні»), які продовжують активно циркулювати в нашій місцевості. В окремих випадках ідентифіковано GE.1, XBB.2.3.11, EG.5.1.6, GS.4.1, які є підвидами вищеназваного штаму Omicron та характеризуються звичним клінічним перебігом.

Дослідження концентрації вірусів в стічних водах м. Рівне (2 точки відбору), м. Дубно та м. Сарни свідчать про зменшення інтенсивності епідпроцесу, що характерно для цього періоду року.

Варто зазначити, що єдиним надійним профілактичним методом залишається вакцинація як від грипу, так і від COVID-19 в сукупності з адекватним використанням індивідуальних засобів захисту та гігієнічною обробкою рук.

 

Читайте також