Сьогодні на Рівненщині стартував Європейський тиждень громадського здоров’я. Він триватиме до 17 травня.
Про це під час брифінгу в РОДА повідомив гендиректор Рівненського облцентру контролю та профілактики хвороб, головний державний санітарний лікар області Роман Сафонов.
Ініціативу започатковано ще 2019 року. Тоді ж до неї приєдналася й Україна.
«Широкомасштабна збройна агресія росії призвела до зростання ризиків тяжких епідемічних ускладнень та тягаря для системи громадського здоров’я. Тому ця подія має на меті привернути увагу до здоров'я та добробуту громадян», - розповів Роман Сафонов.
Він додав, що громадське здоров’я – термін, який виходить поза рамки медичної сфери. Це і про те, щоб люди не тільки жили довго, а й при цьому до найстаршого віку зберігали активність, світлий розум і любов до життя. Це також про психічний і соціальний добробут кожного з нас.
Упродовж Європейського тижня громадського здоров’я в Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб нагадуватимуть про прості речі, які сприяють збереженню здоров'я, а також висвітлюватимуть теми піклування про власний психічний добробут, підтримку рідних і близьких.
У кожному районі фахівці ЦКПХ проводитимуть інформаційно-освітні заходи й акції, спрямовані на популяризацію здорового способу життя. Планується вимірювання артеріального тиску, рівня цукру в крові, поширення інформаційних матеріалів.
У Рівному теж заплановані відповідні заходи, де охочі зможуть виміряти артеріальний тиск, рівень цукру та холестерину в крові, визначити індекс маси тіла, обстежитися швидкими тестами на ВІЛ і вірусний гепатит С, пройтися стежкою ментального здоров’я.
Разом із тим кожна людина відповідає за своє здоров'я і через прості дії та рішення може впливати на його збереження. Для прикладу, кожен може:
- дотримуватися здорового способу життя;
- робити всі щеплення за графіком, зокрема й у дорослому віці;
- самоізолюватися в разі інфекційної хвороби;
- використовувати бар’єрну контрацепцію;
- ходити на профілактичні огляди до лікаря щороку, навіть якщо нічого не болить;
- щороку робити тести на ВІЛ і гепатит С, щоб учасно почати лікування й не заражати інших;
- пройти курси домедичної допомоги, аби за потреби допомогти іншим;
- ділитися з іншими правдивою інформацією про здоров’я та користуватися лише офіційними джерелами інформації.