Рівне Медіа

На Рівненщині помітили червонокнижних птахів (ФОТО)

Фото - Петро Катеринич

Під час спостережень у селі Любиковичі Сарненського району мешканець Рівненщини Петро Катеринич помітив три види птахів, які занесені до Червоної книги України.

- Щодня помічав двох пісочників великих (статус-рідкісний), двох дорослих куликів-сорок (статус–вразливий, один із куликів окільцований, повідомив до УЦКП) +принаймні одне пташеня виду, чисельне представництво крячків малих на гніздуванні (статус-рідкісний). Окрім того, на косі присутні десятки чайок, крячки чорні, помічений пісочник малий, декілька коловодників звичайних та інші види навколоводних птахів, - написав чоловік у спільноті "Птахи України" у Фейсбук.

Однією з проблем, зауважив очевидець, є значна кількість людей, які випасають у тутешніх місцях худобу та домашню птицю.

- Можливо, варто звернутися до місцевої влади стосовно заборони випасання домашньої худоби на косі у весняно-літній період. Тим більше, що незначні розміри території, де помічена популяція рідкісних птахів, не матимуть впливу на межі пасовиськ, - зауважив Петро Катеринич.

Читати також