На Рівненщині працівника ТЦК судять за викрадення автомобіля

У Корецькому райсуді розглядають кримінальне провадження щодо обвинувачення П. у незаконному заволодінні транспортним засобом. 

Про це повідомляють у пресслужбі суду. 

Як зазначається, захисник обвинуваченого звернувся до суду з клопотанням про зупинення кримінального провадження, посилаючись на те, що станом на 16 січня 2025 року його підзахисний проходить військову службу в лавах ЗСУ і не може прибувати у судові засідання.

Проти задоволення клопотання захисника виступила прокурорка та зазначила, що відповідно до норм Кримінального процесуального кодексу України, зупинення провадження можливе лише у разі перебування обвинуваченого на військовій службі за призовом по мобілізації, а обвинувачений перебуває на військовій службі за контрактом. Тим більше не в бойовій військові частині, а у Рівненському РТЦК та СП. Також додала, що на розгляді Шепетівського районного суду Хмельницької області перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню П. у вчиненні низки кримінальних правопорушень, серед яких — нанесення умисного середньої тяжкості тілесного ушкодження, яке не є небезпечним для життя, грабіж та хуліганство (ч.1 ст.122, ч.3 ст.186, ч.3 ст.296 Кримінального кодексу України), і цей суд відмовив стороні захисту в задоволенні клопотання про зупинення кримінального провадження.

Заслухавши думку захисника, доводи прокурорки, дослідивши матеріали кримінального провадження, місцевий суд прийшов до висновку про відмову захисникові у задоволенні клопотання про зупинення кримінального провадження. 

Як зазначається, у матеріалах справи міститься витяг наказу начальника Рівненського обласного ТЦК та СП, згідно з яким обвинувачений 2 січня 2025 року підписав контракт про проходження військової служби у Збройних Силах України на посадах осіб рядового складу строком на 3 роки і його призначено водієм відділення забезпечення Рівненського РТЦК. 

- Будь-яких доказів того, що обвинувачений  П. бере участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, що передбачає його фактичне знаходження на лінії зіткнення та безпосередньої участі у бойових діях, внаслідок чого останній не може брати участь у судових засіданнях безпосередні в приміщенні суду або в режимі відеоконференції, суду не надано, - йдеться у повідомленні. 

Суд звернув увагу на те, що відповідно до ч. 1 ст. 335 КПК України, у разі якщо обвинувачений був призваний для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, суд зупиняє судове провадження стосовно такого обвинуваченого до його звільнення з військової служби.

- Отже, військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період, та військова служба за контрактом є різними видами служб, - повідомляють у суді. 

Відтак, у суді повідомили, що відсутні об’єктивні перешкоди для продовження судового провадження у цьому кримінальному провадженні, що виключає необхідність у його зупиненні. Водночас суд зауважує, що висновок про відсутність підстав для зупинення судового провадження зроблений виключно на підставі оцінки фактичних обставин, які існують станом на час розгляду даного клопотання.

Читайте також