На Рівненщині працює більше тисячі надавачів психосоціальних послуг

У Рівненській ОДА провели засідання робочої групи з питань підтримки ментального здоров'я при Координаційному центрі підтримки цивільного населення.

Про це повідомляють у пресслужбі ОДА.

Під час зустрічі підсумували 2024 рік. Обговорили досягнення, виклики та визначили пріоритетні напрями на майбутнє. Особливу увагу було приділено заходам підтримки психологічного благополуччя населення, зокрема ветеранів, дітей, ВПО та інших вразливих категорій громадян.

Так, на сьогодні в області є 1087 надавачів послуги у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. З них – 63% в освітніх закладах, 21% - медичних, 10% - соціальних та 5% - надають громадські організації.

Зокрема, понад тисячу медичних фахівців пройшли навчання за ліцензованою програмою. В області працює 3 Центри ментального здоров’я, 9 Центрів життєстійкості, а також 4 Центри психосоціальної підтримки в межах Проєкту «Психосоціальна підтримка в Україні» PRO_MentalHealth.

Окрім того діє 10 «зелених кімнат» та 37 спеціалізованих служб підтримки осіб, постраждалих від домашнього насильства та насильства за/або ознакою статі.

«Підтримка ментального здоров’я наших громадян - це інвестиція у стійкість суспільства та майбутнє України. Спільними зусиллями ми маємо забезпечити доступ до якісної психологічної допомоги кожному, особливо у ці складні часи. Рівненщина готова до нових викликів і готова розширювати спектр послуг з підтримки ментального здоров’я, щоб задовольнити всі потреби наших громадян», - зазначив перший заступник голови РівнеОДА Сергій Подолін.

В свою чергу регіональна координаторка з питань ментального здоров’я Олена Бобровська зазначила, що завдяки згуртованій роботі на Рівненщині вдалося створити умови для доступу до психологічної підтримки, які відповідають потребам громадян. Тому регіон став одним з кращих у реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» ініційованої Першою леді Оленою Зеленською. Досвід Рівненщини може стати прикладом для інших регіонів України, демонструючи ефективність системної роботи.

У підсумку учасники відзначили, що робота у цьому напрямку залишається надзвичайно важливою, особливо в умовах воєнного часу, коли зростає потреба у психологічній підтримці. Були намічені плани щодо розширення доступу до якісних послуг з психосоціальної допомоги у наступному році.

Також у Рівненській ОВА відкрили куточок ментального здоров'я. Його облаштували літературою та іншим інформаційним матеріалом, підготовленим в межах всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?». Скористатися локацією зможуть як працівники адміністрації, так і відвідувачі. Окрім того, там можна буде отримати консультації від координаторки програми в області Олени Бобровської.