На Рівненщині природоохоронці зустріли сімейство рідкісних чорних лелек

Українські природоохоронці – це люди, яким ми довіряємо нашу природу й ті, кому довіряє сама природа. Завдяки цьому вони вміють робити дивовижні речі – наприклад, зафільмувати побут сімейства чорних лелек. На фото – птахи, за якими вдалося поспостерігати інспекторам Національного природного парку "Пуща Радзівіла", що на Рівненщині, під час патрулювання.

"Зустріти чорного лелеку в дикій природі напрочуд важко. Це – рідкісний вид, овіяний містикою. Їх чисельність зменшується через знищення природних місць існування, забруднення навколишнього середовища та полювання. Підійти до птаха й оглянути зблизька ще важче, адже чорні лелеки дуже гостро реагують на небезпеку", - повідомляють у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Лелеки чорні мешкають в різних регіонах Євразії, зазвичай обирають місцевості з великими заболоченими районами або біля водойм. Вони також часто зустрічаються в районах зі значними лісовими масивами. Ці птахи є мігрантами і проводять літо у своїх гніздах, а восени подорожують у далекі краї на південь, де зимують.

Читайте також