На Рівненщині ще 13 лікарень отримали додаткові кисневі станції

МОЗ передало додаткові кисневі станції для 13 лікарень Рівненщини. На їх облаштування виділили понад 9 млн гривень. . 

Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОВА. 

Десять станцій уже в області. Їх встановлюють у Рівненській міській лікарні № 2, Клеванській лікарні ім. М. Вервеги, Млинівській, Острозькій, Володимирецькій і Зарічненській лікарнях, обласному госпіталі ветеранів війни, що в Клевані. Ще три медзаклади у Дубровиці, Радивилові та Рокитному чекають надходження устаткування.

Дані кисневі станції використовуються у європейських медичних закладах. Одна станція може виробляти до 500 літрів кисню за хвилину та має низьке енергоспоживання.

Вони укомплектовані додатковими газоаналізаторами, витратомірами, мають дистанційне керування, завдяки чому медзаклад зможе контролювати кількість та якість кисню.

«Отримане обладнання є вкрай необхідне. Таким чином буде покращено систему постачання кисню у лікувальні заклади та безперебійне забезпечення потреб киснезалежних пацієнтів», - зазначив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Нагадаємо, наприкінці 2021 року 6 кисневих станцій було закуплено за кошти державної субвенції. Введення в експлуатацію 19 кисневих станцій дасть змогу забезпечити киснем близько 700 додаткових ліжок. Лікарні зможуть надавати медичну допомогу не тільки місцевим пацієнтам, але й у разі потреби переселенцям і військовим.

Читайте також