Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині сільрада незаконно передала в оренду нежитлову будівлю і понад 2 га землі на додачу

На Рівненщині суд припинив договір оренди землі, укладений між Здовбицькою сільською радою та фізичною особою.

Про це інформують у Рівненській обласній прокуратурі.

Вартість вказаної ділянки сягає 5,4 млн гривень.

Прокурорами встановлено, що Здовбицька сільська рада, в порушення земельного законодавства, передала в оренду фізичній особі земельну ділянку площею 2,2 га в с. Гільча Друга Рівненського району. Причиною такого рішення стала нежитлова будівля, розташована на цій землі.

Однак, площа земельної ділянки більш ніж у 112 разів перевищувала площу нерухомого майна. А це суперечить чинному законодавству, оскільки право користування на земельну ділянку вільну від забудови, особа могла набути виключно на конкурентних засадах.

Внаслідок допущених порушень бюджет Здовбицької територіальної громади недоотримав значну суму коштів, які остання могла б отримати від продажу права оренди ділянки на земельних торгах.

Лише після скерування Здолбунівською окружною прокуратурою позову до суду, спірний договір оренди землі був припинений, а земельна ділянка знову перейшла в користування територіальної громади.

У зв’язку з добровільним виконанням позовних вимог прокурора, Здолбунівським районним судом закрито провадження у справі.

Читати також