![Ілюстративне фото](https://rivne.media/media/img/650/2024/01/2024012910253304.png)
Гоща з категорії селище міського типу перейшла до категорії селища.
Про це повідомив гощанський селищний голова Микола Панчук у мережі.
У статусі «селище міського типу» Гоща була 65 років з моменту його набуття 1959 року. Наразі статус ліквідовано.
Такі зміни передбачені Законом України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України», який ліквідовує поняття «селище міського типу». Закон ухвалено ще в липні 2023 року.
Загалом в Україні залишилися три категорії населених пунктів:
- з кількістю населення понад 10 000 - місто;
- понад 5 000 осіб – селище;
- менше 5 000 - село.
"Змінити статус Гощі можливо. Для цього потрібно поліпшити демографічну ситуацію. І тут не все так просто. Особливо з огляду на практично відмову НСЗУ підписувати пакет послуг «Медична допомога при пологах» з пологовим відділенням Гощанської БПЛ. Тому сьогодні одним з головних внутрішніх завдань громади є збереження пологового відділення. Збережемо, тоді й про статус подбаємо, але вже міста", - зазначає Микола Панчук.