На Рівненщині стартував тиждень імунізації: що треба знати про вакцини?

З 23 по 29 квітня триватиме Всесвітній тиждень імунізації. Це щорічний захід, який ініційований ВООЗ з метою інформування про найефективніший інструмент захисту людей різного віку від інфекційних хвороб - вакцинопрофілактику. Цьогорічний тиждень пройде під гаслом: «Наш спільний захист.  Вакцини працюють».

Імунізація вважається одним із найефективнішим методом профілактики інфекційних захворювань та попередження епідемій.
Разом з тим, в Рівненській області профілактичні щеплення виконуються не належним чином. За 1 квартал вакцинацію проти поліомієліту отримали 8,1% дітей першого року життя та 13,2% вакцинацію проти дифтерії, правця та кашлюку. Вакцинацію проти гепатиту В отримали 10,8% дітей у віці до 1 року.

Однією із причин невиконання профілактичних щеплень є відмови. Станом на 01.04.2018 в області налічується 14435 відмовників від щеплень (1242,6 на 100 тис. нас.), з них 5378 (37%) не мають жодного щеплення.



Батьки іноді самі вирішують не робити щеплення своїм дітям через необґрунтовані страхи та слабке розуміння життєвої важливості імунізації для благополуччя своїх дітей.

Нехтування профілактичними щепленнями неминуче веде до зростання інфекційних хвороб, які можна попередити імунізацією. Як приклад, це спалах кору, який ми маємо у поточному році. Вакцинопрофілактика є одним з найважливіших винаходів людства, яка здатна врятувати мільйони життів. Усі діти повинні мати справедливий шанс на здорове майбутнє – вони мають бути захищені за допомогою вакцин.

"Сьогодні стартував Тиждень імунізації. Чим не привід запитати себе: «А чи отримав я всі необхідні щеплення?». Отримані щеплення це ваша власна безпека від інфекційних хвороб. Знайдіть час і завітайте у лікувально-профілактичних заклад, поцікавтесь своїми щепленнями, а при потребі вакцинуйтесь.І звісно, якщо ви вже зайшли у медичний заклад не забудьте підписати декларацію із своїм найкращим сімейним лікарем", - поділився завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» Віктор Мороз.

Читайте також