Рівне Медіа

На Рівненщині суд віддав урожай власнику землі, а не агропромисловому товариству

Фото - відкриті джерела; ілюстративні фото

Рівненським апеляційним судом встановлено, що мешканець Здолбунівського району є власником земельної ділянки площею 2,45 га на території однієї з сільських рад Здолбунівщини. У Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно вказано, що спірна земельна ділянка у 2016 році передана попередньою власницею в оренду на 7 років агропромисловому товариству.

Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, право власності  громадянки на спірну ділянку припинилося в квітні 2016 року у зв’язку з її смертю, — роз’яснила суддя-спікер Рівненського апеляційного суду Надія Ковальчук.

У квітні наступного року орендар обробив площу та висіяв ячмінь. Врожай у серпні було зібрано та 9 400 кілограмів передано власникові спірної земельної ділянки.

Спірні відносини між агропромисловим товариством та громадянином, виникли після того, як він, як власник земельної ділянки зібрав урожай ячменю, який, на думку товариства, належить тому, хто землю обробляв та засівав її.

Агропромислове товариство звернулося до місцевого суду з позовом до власника землі про визнання права власності на врожай та стягнення матеріальної шкоди в розмірі понад 50 000 гривень.

Рішенням суду першої інстанції  у задоволенні вказаного позову відмовлено. Аналогічний результат був і у апеляційної скарги.  Тому що особа, яка протиправно користувалася чужою земельною ділянкою, не має права на врожай. Відповідно до ч. 1 ст. 212 Земельного кодексу України, самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними.

Читати також