На Рівненщині тестуватимуть нову систему оповіщення про надзвичайні ситуації

У 17 областях, зокрема, і на Рівненщині із 7 вересня почнуть тестувати нову систему оповіщення населення про надзвичайні ситуації. 

Про це повідомляє ДСНС України.

Повідомлення будуть надсилатися мобільними операторами за допомогою технології Cell Broadcast. 

Наразі ДСНС надсилатиме лише тестові інформаційні повідомлення на мобільні телефони такого змісту: "ДСНС України. Тестування системи інформування населення."

Нова система оперативного інформування працюватиме завдяки технології Cell Broadcast, яка має значні переваги над SMS-інформуванням: швидше отримання сповіщень, гнучкість у виборі локацій для інформування, наявність звукового сигналу навіть якщо звук на смартфоні абонента вимкнено.

З 7 вересня 2022 року у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях та м. Києві розпочнеться тестування нової системи оперативного інформування населення про надзвичайні ситуації за допомогою операторів мобільного зв’язку Київстар, Vodafone та lifecell. 

Повідомлення, що надходитимуть, не будуть пов’язані із виникненням реальної надзвичайної ситуації, тож не вимагають дій з боку громадян. 

Читайте також