У шести лікарнях Рівненської області наразі проходять лікування та реабілітацію близько 200 військовослужбовців.
Про це повідомили у Рівненській ОВА.
Найбільше таких пацієнтів у опікових відділеннях. Тим часом, після лікування військові потребують реабілітації та соціалізації.
Про це сьогодні йшлося під час зустрічі з уповноваженим Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадимом Свириденком та першим заступником Рівненської ОВА Сергієм Подоліним.
Серед основних питань – розміщення, наповнюваність, належне лікування військових.
«Допомогу необхідно надавати не лише захисникам, а й їхнім сім’ям. Вона має бути комплексною і включати в себе медичні, освітні, професійні та соціальні заходи та послуги. Маємо спрямувати зусилля на відновлення здоров'я, працездатності, а також стабілізувати психічно-емоційний стан», - сказав Вадим Свириденко.
Нагадаємо, розвиток реабілітації передбачений Нацстратегією безбар’єрності, яка реалізується в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської. Вже у серпні стартував проект «Реабілітація травм війни в Україні», який передбачає освітню, нормативно-правову допомогу, а також практичну – підсилення оснащення та засобів реабілітації.
За словами першого заступника голови ОДА Сергія Подоліна, важливу роль у практичній реабілітації та соціалізації відіграє проєкт «Соціальне менеджерство в громадах Рівненщини», який переформатувався і наразі опікується питаннями не лише ветеранів АТО/ООС та сімей загиблих, а переселенців і військових ЗСУ в усіх 64 громадах Рівненщини.
Директорка КЗ «Ветеранський простір» Ольга Яковлєва також зазначила, що при НУ «Острозька академія» діє спеціалізована сертифікована програма «Соціальне менеджерство в середовищі ветеранів». Таке навчання допоможе отримати нові знання та навички для підтримки військових та їх сімей.