На Рівненщині у чоловіка зі щоки видалили 8-сантиметрового паразита

На Рівненщині у пацієнта видалили 8-сантиметрового паразита.

Про це інформують у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Це третій випадок дирофіляріозу в області цьогоріч. 

Пацієнтові зі Здолбунівщини видалили паразита Dirofilaria repens з ділянки щоки. Випадок цікавий, адже хворий більше ніж 9 місяців шукав причину появи пухлини на обличчі, абсолютно безболісної, без характерних для дирофіляріозу відчуттів руху, повзання під шкірою, свербіння, яка в один момент збільшилась вдвічі. Пацієнт прооперований та почувається задовільно, паразит видалений та ідентифікований як підшкірна дирофілярія, в осередку захворювання проводиться комплексне епідеміологічне обстеження.

Це 45-й випадок місцевого підшкірного дирофіляріозу в області (реєструється з 2005 року). Щороку фахівці фіксують нові факти та прогнозують й надалі позитивні знахідки, адже в області є всі передумови для виникнення та поширення даного паразитозу серед людей. Головними чинниками, які впливають на розповсюдження дирофіляріозу на Рівненщині є наявність джерела інфекції, а це собаки, коти та дикі м’ясоїдні тварини; збільшення кількості волоцюжних тварин; міграція дичини, яка не контролюється; зміна екологічних умов та збільшення чисельності комарів (а передають захворювання всі їх кровосисні види); потепління клімату, що сприяє більш швидкому дозріванню інвазійних личинок в переносниках та обороту інвазії в природі.

Запорукою оздоровлення нашої області та держави від дирофіляріозу є подолання захворюваності серед тварин — джерел інвазії — шляхом їх дегельмінтизації, регулювання чисельності бродячих тварин, захист людей та тварин від укусів комарів, обізнаність населення та медичної спільноти щодо зараження, проявів та профілактики даного захворювання.

Читайте також