Рівне Медіа

На Рівненщині усіх бажаючих навчають техніці лозоплетіння

Одними з кращих у груп за професією «Виробник художніх виробів з лози» майстер виробничого навчання Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості Валентина Голуб називає своїх землячок – Світлану Лесковець та Юлію Юськову. Безробітних на навчання спрямувала Гощанська районна філія  Рівненського обласного центру зайнятості. Опанувати улюблену справу, оволодіти навичками, які згодом стануть справою життя, приноситимуть не лише задоволення, але й прибуток, - головні критерії вибору професії.

«Обидві слухачки у навчанні дуже старанні», -зауважує Валентина Володимирівна.

Жінки діляться своїми враженнями та історіями вибору професії. Так,будучи ще маленькою, Юлія Юськова спостерігала за роботою бабусі. Відтак, їй дуже кортіло навчитися плести корзини.Час минав, дівчина працювала, здобувала життєвий досвід, а потрапивши під скорочення, без ваганьпішла навчатися улюбленому плетінню. До слова, її 14-літній синтакож зацікавився цим  унікальним ремеслом.

Сьогодні, в умовах карантинних обмежень, навчання слухачів РЦПТО відбувається в онлайн режимі. Майстри, що претендують на 4-й  кваліфікаційний розряд, вивчають «Технології виготовлення плетених виробів з лози» та «Основи конструювання плетених виробів». Триває й виробниче навчання із виготовлення складних декоративних виробів та меблів. Майбутні творці достеменно вивчають особливості роботи, віднаходять неймовірну творчу наснагу та створюють унікальні вироби. Своїми роботами діляться із педагогами через інтернет зв'язок.

Досвідчений майстер виробничого навчання Валентина Володимирівна розповідає: «Поза сумнівом, меблі та декоративні вироби з вербової лози рук талановитого майстра володіють особливою позитивною енергетикою! Плетіння меблів власними руками – процес надзвичайно цікавий і захоплюючий, проте він передбачаєволодіння певними професійниминавичками».Для отримання 4-го кваліфікаційного розряду слухачі мають навчитися виготовляти складні декоративні вироби з лози: корзини зі складною косою, підставки під квіти, газетниці, корзини під парасолі та меблі (столи, крісла-качалки, стільці, табурети тощо).

Важливо і актуально, що такі виробивиготовляються з екологічно чистої сировини, а завдяки особливій технології меблі з лози залишаються міцними та легкими. Процес лозоплетіння відбувається у декілька послідовних етапів: заготівля і сортування природної сировини;очищення стебел і гілок від кори; обробка вологою підготовлених прутиків (саме тоді вони стають більш гнучким і здатними набувати потрібної форми);створення деталей майбутніх виробів; сушіння, шліфування та збирання  комплектуючих; опорядження лакофарбовими матеріалами (завершальна робота). Лише після такої кропіткої та тривалої роботи народжуються яскраві прикраси наших домівок. Саме таку потужну професійну підготовку пропонує Гощанське навчальне відділення РЦПТО ДСЗ. Цікавий, насичений шлях від перших кроків до впевненої презентації авторських виробів ви пройдете із досвідченими педагогами, майстрами своєї справи, у команді одержимих і творчих однодумців. Приєднуйтеся!

Координати:

м. Рівне, вул. Пирогова,8, 0362 68 37 95;cpto@ukr.net

смт Гоща, вул. Застав’я, 26, 0250 2 20 93; ncdczgoscha@ukr.net

Читати також