Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

На Рівненщині уже продали землі на майже 14 мільйонів

На Рівненщині від початку запуску ринку землі було укладено 650 договорів купівлі-продажу земельних ділянок, загальною площею понад 480 га, на суму близько 14 млн грн.

Такі цифри на брифінгу озвучив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко. 

За його словами, середня вартість 1 га землі сільськогосподарського призначення на Рівненщині складає 29,8 тис. грн.

Це не велика вартість. Разом з тим, вона тримається на середньому рівні по Україні. Це початкова вартість, яка передбачає, що нижчою вона точно не буде. Але якщо дивитись на Польщу, то коли там запроваджувався ринок землі, вартість сягала близько 1 тисячі євро. Це співставно із нашими цифрами. Разом з тим на сьогодні вартість землі в Польщі вже сягає десятків тисяч євро, - повідомив посадовець. - Тому, напевно є логіка в тому, щоб власники притримували свої ділянки та чекали більшої вартості... Водночас ми прогнозуємо, що попит на сільськогосподарську землю буде тільки зростати. 

Нагадаємо, ринок землі в Україні стартував з 1 липня цього року. До 2001 року діяв мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. 

 

Читати також

29.11.2021 Рівненщина втратила ознаки "червоної" карантинної зони - МОЗ

Рівненщина та ще кілька областей вже не мають показників "червоної" зони епіденебезпеки, хоча все ще входять у цю зону. Мова йде про Київ, Луганщину, Львівщину, Одещину, Рівненщину та Херсонщину. У цих регіонах прийшли до норми показники завантаженості ліжок, рівня госпіталізацій, рівня захворюваності та коефіцієнта вивлення випадків інфікування. З такими показниками регіони можуть перевести у "жовту" зону. Нагадаємо, ще десять днів тому на Рівненщині були погані показники з рівня госпіталізацій. коефіцієнта виявлення випадків інфікування та завантаженості ліжок.