Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

На Рівненщині вчать кваліфікованих електрозварювальників

ТРИ ОБЛАСТІ ОТРИМАЛИ КВАЛІФІКОВАНИХ ЕЛЕКТРОЗВАРНИКІВ

У Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості успішно завершила навчання група слухачів за професією «Електрозварник ручного зварювання». Під час державної кваліфікаційної атестації в Олександрійському навчальному відділенні куратор групи Василь Ільчук відзначив кращих слухачів - Галатюка Петра, Бахно Володимира,Жорника Анатолія таТаргонського Сергія. Представники роботодавців – ПрАТ «Агроресурс» та ТзОВ «Сталь-М» зацікавлені в кваліфікованих кадрах для своїх підприємств, тому уважно слідкували за відповідями слухачів.

Безробітні, направлені на навчання у Рівненський центр ПТО ДСЗ  Гощанською, Млинівською районними філіями Рівненського обласного центру зайнятості, Сарненським районним центром зайнятості, Маневицькою РФ Волинського ОЦЗ та Андрушівською РФ Житомирського ОЦЗ, мали унікальну нагоду навчатися і здобувати професійні навички біля досвідчених викладачів і майстрів виробничого навчання, а під час виробничої практики – працювати разом із досвідченими наставниками.Так,вонивиконували зварювальні роботи на таких підприємствах, як ТОВ «Завод металевих виробів»  (м. Сарни) , у ФОП Давидюк В.О.  (м. Рівне) , ТзОВ «Сталь-М» (м. Рівне),  ДПДГ «Тучинське» НВЦ «СОЯ» НААН України» (с. Тучин), ПрАТ «БМЗ Прогрес» (м. Бердичів Житомирської обл.) та на базі Олександрійського навчального відділення у с. Олександрія. Майбутні зварники  використовували технологічне обладнання, інструменти, пристрої та застосовували теоретичні знання.Потужна навчальна база Олександрійського навчального відділення дозволяє безробітним здобувати престижні професії та підвищувати кваліфікацію.

За словами куратора групи Василя Ільчука, чоловіки навчилися організовувати свою роботу,а це передбачає приєднання різака, перевірку наявності розрідження в ацетиленовому каналі, приєднання ацетиленового шланга, закріплення його; встановлення тиску ріжучого кисню; запалювання підігріваючого полум’я різака і його регулювання, пуск струменю ріжучого кисню; гасіння полум’я різака;  усунення неполадок в роботі різака; підігрів металу перед різанням; вибір номера мундштука, тиску кисню та швидкості різання залежно від товщини і марки сталі. Зварники підтвердили навички прямолінійного та криволінійного різання пластин у нижньому, вертикальному положеннях від краю і від середини листа по розмітці.

До професійних обов’язків та умінь електрозварника належать також кисневе різання пластин різної товщини, підготовка кромок, вирізання отворів; різання профільного металу, різання труб, фланців; дугове різання вугільними  електродами, металевими електродами пластин різної товщини….

Окрім зазначених робіт, зварники продемонстрували навички з підготовки поверхні під наплавку, вибір матеріалів, підбір режиму та наплавку плоских поверхонь, циліндричних електродами зі стальним покриттям;наплавку порошкоподібними і литтєвими сплавами вугільним електродом; наплавку твердими сплавами зношених поверхонь простих деталей та інструментів, а також на високому рівні виконали кваліфікаційні (пробні) роботи.

Одним із найперспективніших електрозварників одностайно визнали Петра Галатюка  із селаТучинГощанського району.Його професійність, помножена на талант і любов до професії, а також працьовитість і відповідальність – справжня знахідка для роботодавців! ДПДГ «Тучинське» НВЦ «СОЯ» НААН України» вже запропонували працевлаштування кваліфікованому робітнику.        

Анатолій Жорникіз Гощанщини – справжнє відкриття у групі!Від практично «нульового» професійного рівня слухач виріс і досягнув чималих успіхів. Рівень його знань оцінили і на виробничій практиці, і на ДКА. Присутні роботодавці запросили випускника на свої підприємства. Анатолій подякував за навчання, новий досвід, нову професію і пообіцяв визначитися із місцем роботи.

Слухач із Гощанського району, священнослужитель Сергій Таргонськийвміє виконувати зварювальні роботи. Поділився, що прагне кваліфікованоюпрацею заробляти на життя,відтепер зможе на високому рівні виконувати замовлення. Слухач вдячний за відмінні умови навчання та високу організацію освітнього процесу.

Присутня на ДКА заступник директора РЦПТО ДСЗ Руслана Бодренкопід час привітання випускників наголосила: «Важливо, що усі кваліфіковані електрозварники, які пройшли професійний вишкіл у  РЦПТО ДСЗ, отримали не лише свідоцтва державного зразкапро присвоєння кваліфікаційного розряду, але й запрошення від роботодавців своїх регіонів.

Читати також