На Рівненщині винесли виправдальні вирок трьом посадовцям, яких звинувачували у "кришуванні" незаконного видобутку бурштину.
Йдеться про інспектора Нобельського нацпарку Святослава Горбачевського, колишнього оперуповноваженого СБУ Олександра Нагорнюка та колишнього прикордонника Назара Панчука.
Як зазначається у вироку Зарічненського райсуду, у березні 2016 року інспектор нацпарку передав правоохоронцям 4 тис грн хабаря за те, щоб вони не вживали заходів щодо припинення незаконного видобутку бурштину у прикордонній смузі біля Білорусі.
При цьому хабародавець передав інспектору 4400 грн, з яких 400 грн останній взяв як плату за проживання в будинку неподалік здійснення незаконного видбутку бурштину.
Як зазначається у матеріалах справи, колишні працівники СБУ та ДПСУ "налагодили механізм систематичного одержання від місцевих мешканців неправомірної вигоди за невжиття заходів для припинення їх незаконної діяльності, пов`язаної з видобутком бурштину-сирцю". Крім того вони повідомляли копачів про заплановані заходи правоохоронців.
У суді Святослав Горбачевський повідомив, що не був знайомий з обвинуваченими, а познайомився з ними в кабінеті слідчого у травні 2016 року. За його словами, незаконний видобуток бурштину він не організовував, а лише підробляв там «на тичці» та «сачкістом».
Він також стверджував, що познайомився з хабародавцем через свого батька, Тоді перший назвався працівником рибпатруля та просив домовитися для нього про дозвіл незаконно видобути бурштин, однак, той йому відмовив.
Також обвинувачений визнав, що отримав дані кошти від хабарододавця, але, мовляв, нічого взамін не обіцяв. А гроші, за його словами, він витратив на запчастини для трактора.
Також колишній прикордонник не визнав свою вину. Він заперечив, що до нього хтось звертався з проханням про надання дозволу на незаконний видобуток бурштину, і що передавав кошти колишньому працівнику СБУ, а також те, що комусь давав дозвіл на незаконний промисел.
Третій обвинувачений також заперечив свою вину. Він заявив, що дозволів будь-кому не давав та грошей ні від кого не отримував. За словами правоохоронця, кошти, які знайшли у нього в кабінеті та вдома під час обшуку, він отримав у повернення частини позики від підприємця.
Відтак, суддя Роман Світличний визнав трьох обвинувачених невинуватими у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 368 та виправдав у зв'язку з недоведеністю вчинення злочину.