Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині виявили сім нових пам’яток археології: найдавнішій понад 10 тисяч років

Одразу сім об’єктів археології незабаром поповнять перелік нововиявлених пам’яток Рівненської області. Серед них – два поселення енеоліту та доби бронзи, яким понад п’ять тисяч років. Вони розташовані поблизу сіл Ходоси і Хотин Рівненського району.

«Пам‘ятки виявили під час обстеження території, що відвели під будівництво нової ділянки північного обходу міста Рівне від села Хотин до автодороги Р-05. Усі сім об’єктів є дуже цікавими та можуть суттєво доповнити інформацію про найдавнішу історію цього регіону», – розповів директор Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Олег Осаульчук.

На одній з пам’яток поблизу села Шпанів науковці натрапили на старожитності, яким більше, аніж 10 тисяч років: це вироби з кременю, зокрема і знаряддя праці. На сьогодні в області, як і в Україні в цілому, досліджено небагато пам’яток цього періоду. Найбільш пізні артефакти на цьому ж об’єкті датуються XIX ст. і розповідають нам про відносно недавню історію.

Повний перелік нововиявлених пам’яток:

1.     Шпанів-1, місцезнаходження (поблизу села Шпанів, на землях Кустинської сільської ради Олександрійської сільської територіальної громади Рівненського району Рівненської області)

2.     Шпанів-2, місцезнаходження (поблизу села Шпанів, на землях Шпанівської сільської ради Шпанівської сільської територіальної громади Рівненського району Рівненської області)

3.     Шпанів-3, місцезнаходження (поблизу села Шпанів, на землях Шпанівської сільської ради Шпанівської сільської територіальної громади Рівненського району Рівненської області)

4.     Шпанів-4, місцезнаходження (поблизу села Шпанів, на землях Шпанівської сільської ради Шпанівської сільської територіальної громади Рівненського району Рівненської області)

5.     Ходоси-1, місцезнаходження (поблизу села Шпанів, на землях Шпанівської сільської ради Шпанівської сільської територіальної громади Рівненського району Рівненської області)

6.     Ходоси-2, поселення (поблизу села Ходоси, на землях Шпанівської сільської ради Шпанівської сільської територіальної громади Рівненського району Рівненської області)

7.     Хотин-1, поселення (поблизу села Хотин, на землях Шпанівської сільської ради Шпанівської сільської територіальної громади Рівненського району Рівненської області)

Читати також