На Рівненщині визначатимуть якість початкової освіти

На Рівненщині вимірюватимуть якість початкової освіти.

Інформують у Рівненській ОДА.

Участь у дослідженні візьмуть 666 четвертокласників із 22 шкіл області. Фахівці визначатимуть читацьку, математичну та природничо-наукову компетентності випускників початкової школи. Про це повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

Дослідження проводитимуть фахівці Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти спільно зі Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти у співпраці з територіальними громадами.

«Такий моніторинг проводитимуть утретє. Стартує він вже від завтра і триватиме впродовж двох тижнів. Дослідження одночасно покаже дві складові - стан сформованості ключової обізнаності випускників початкової школи та простеження змін, які впроваджуються Новою українською школою», - сказав Сергій Подолін.

Також він додав, що попередні вимірювання, які проводили під час пандемії, показали, що:

  • на 3,7% збільшилася частка учнів, які не подолали базовий поріг;
  • середній бал хлопців із математики на 4,6 бала вищий ніж у дівчат;
  • із читання дівчата демонструють вищі результати порівняно з хлопцями;
  • суттєво різняться результати учнів, які навчаються у звичайних школах та їхніх однолітків із спеціалізованих шкіл;
  • тривале дистанційне навчання негативно впливає на якість освіти. Різниця в середніх балах учнів, які навчалися віддалено 3-4 місяці, порівняно із середніми балами їхніх ровесників, що навчалися в такому форматі менше одного місяця, становить 6,9 бала з читання та 7,6 бала з математики.

Читайте також