Рівне Медіа

На Рівненщині внесли зміни до перспективного плану громад

Зміни стосувалися ОТГ в Сарненському, Володимирецькому та Костопільському районах. Таким чином, вже утворені ОТГ з наступного року матимуть можливість напряму отримувати кошти з державного бюджету.

«Зміни стосуються ОТГ в Сарненському, Володимирецькому та Костопільському районах. Ряд таких громад, не передбачених чинним перспективним планом або передбачених в іншому форматі, документально завершили об’єднання. У деяких з них вже відбулися місцеві вибори або ж призначені на 22 грудня цього року», - звернувся заступник голови ОДА Ігор Тимошенко до представників регіональної робочої групи з підготовки перспективного плану області.

Так, присутні на заході підтримали зміни. Зокрема, у Володимирецькому районі передбачили Каноницьку ОТГ у складі Каноницької, Кідрівської та Озерської сільрад. Для цього їх вилучили із потенційної Володимирецької громади.

У тому ж районі пропонується передбачити Полицьку об’єднану громаду. Ще однією громадою у Володимирецькому районі буде Антонівська ОТГ у складі Антонівської та Великоцепцевицької сільрад.

Щодо Костопільського району, то тут передбачили Головинську ОТГ. 

У Сарненському районі утворять Кричильську громаду.

Разом з тим, під час засідання підтримали пропозиції стосовно укрупнення громад.

«Таке об’єднання громад буде сприяти спроможності ОТГ. Адже приєднання дозволить збільшити людський та ресурсний потенціали територій», - підкреслив голова ОДА Віталій Коваль.

Тож робоча група підтримала наміри територіальних громад щодо приєднання до ОТГ. Так, Птицьку громаду пропонують включили у склад Тараканівської сільської ОТГ, а Малосадівську – у Привільненську. В обох випадках місцеві ради вже прийняли рішення про надання згоди на таке приєднання.

Усі пропозиції винесуть на розгляд депутатів обласної ради на затвердження.

Читати також