На Рівненщині жінка звернулась до лікаря через пухлину, а виявилось, що це - паразит

На Рівненщині цьогоріч вперше у мешканки виявили паразита Dirofilaria repens. Зокрема, на Березнівщині лікар видалив у жінки гельмінт з волосистої частини голови.

Про це інформують на сторінці Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

У кінці червня пацієнтка звернулася до лікаря з пухлиною, розташованою на волосистій частині голови, при видаленні якої виявили гельмінт виду Dirofilaria repens. Лікар-хірург був здивований, адже це перший випадок у його практиці та у 2022 році на території нашої області.

За статистичними даними дирофіляріоз, спричинений нематодою Dirofilaria repens - єдиний трансмісивний гельмінтоз місцевого характеру, що реєструється в Україні з 1996 року і має тенденцію до зростання. У Рівненській області захворюваність на дирофіляріоз серед людей реєструється з 2005 року, на сьогодні зафіксовано 43 його випадки.

Вважається, що в нашу країну це захворювання завезене з ендемічних країн хворими на дирофіляріоз собаками, які й стали джерелом інвазії для місцевих. Основним джерелом інвазії вважаються м’ясоїдні ссавці (собаки, коти, лисиці, тощо), переносниками – кровосисні комарі різних видів. Дирофілярія в перекладі з латинської – зла нитка - тонка ниткоподібна нематода білого кольору. У хворих тварин самка гельмінта народжує живих личинок – мікрофілярій, які при укусах комара потрапляють в організм комахи, де розвиваються до інвазійної стадії і під час наступних укусів потрапляють до інших тварин чи людей, у тілі яких продовжують розвиватися та рости. Безпосередньо від хворих тварин та людей підшкірний дирофіляріоз не передається.

Для того, щоб вберегтися від цього захворювання, необхідно захищати себе та домашніх тварин від укусів комарів, застосовуючи різні види репелентів, інсектицидів та фумігаторів, своєчасно проводити дегельмінтизацію власним улюбленцям. В приміщеннях рекомендується засічувати вікна та двері, у природі – вдягатися з максимальним захистом від укусів комарів у години їх активності.

Читайте також