На Рівненщині зростає кількість громад, які організовують донор-тури

На Рівненщині збільшується кількість громад, які організовують донор-тури. Саме сьогодні, 14 червня, відзначають Всесвітній день донора крові.

На цю тему говорили під час онлайн-брифінгу в Рівненській ОДА.

Спікерки: директорка Рівненського обласного центру служби крові Ліна Михальчук і заступниця гендиректора Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб Олена Гашовська.

Як розповіла Ліна Михальчук, із початком повномасштабного вторгнення потреба у крові суттєво зросла, але разом із цим збільшилася й кількість донорів.

«Постійно збільшується і кількість громад, які самостійно організовують доїзд донорів до нашого центру. Найбільш активні - Острозька, Гощанська громади, Корець, Костопіль, Березне, Млинів, а також села Дубенського та Рівненського районів. Приїжджають навіть донори із Хмельницької АЕС, а також багато інших організованих колективів», - каже пані Ліна.

Також із минулого року виїзний забір крові проводить і обласний центр служби крові. У 2023 році за сприяння Рівненської ОДА та Поморського воєводства Польщі центр отримав обладнаний автомобіль для виїзної бригади. Фахівці можуть виїхати в будь-яку громаду, якщо буде організовано мінімум 50 донорів.

Олена Гашовська наголосила, що наразі дуже важливо збільшувати запаси якісної та безпечної крові, адже вона забезпечує допомогу для багатьох медустанов.

«Компоненти крові вкрай важливі для пологових будинків, військових шпиталів, опікових центрів та онкологічних відділень, - розповіла Олена Гашовська. - Щоб стати донором, можна звернутися до центру служби крові, або за допомогою сайту «https://www.donor.ua».

На сьогодні база донорів Рівненщини достатньо велика й лише Почесних донорів нараховує понад 2700 осіб, а заслужених - 10.

Читайте також