На водоймах нацпарку на Рівненщині заборонять ловити щуку

Фото ілюстративне

Відповідно до нових Правил любительської риболовлі на водоймах Нобельського національного природного парку з 15 лютого до 31 березня вводиться заборона на вилов щуки.

Заборона діятиме на озерах Нобель, Острівське, Велике, Середнє, Хоромне, Засвітське, Задовже, Посвітське, Омит, Ніговищі, Липенське, Любинське, а також на річках Прип’ять, Стохід, Старожицька, Гнила Прип’ять, Веселуха, Ножик, Млинок.

Охоронні заходи пов’язані з початком нересту цього виду, оскільки щука – одна з небагатьох риб цих водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами інших видів. Із метою захисту плідників у переднерестовий і нерестовий періоди, термін нерестової заборони на вилов щуки має поширюватися не тільки на період відкладання ікри, але й на час переднерестової активності. Адже безпосередньому нересту щуки передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри в самок і молок у самців. А особливої охорони її плідники потребують під час масових нерестових міграцій, упродовж яких щука є дуже вразливою до вилову.

Прісноводна хижачка дуже важлива для балансу іхтіофауни, вона є свого роду регулятором: знищує хворих та ослаблених риб, що сприяє кращому зростанню цінних видів та оздоровленню їх популяцій.

Водночас у нацпарку звернули увагу на те, що за кожну незаконно здобуту щуку стягується штраф у розмірі 3468 грн. Також порушнику може бути призначено адміністративний штраф розміром до 3400 грн. Повторне заподіяння шкоди та грубе порушення правил риболовлі тягне за собою кримінальну відповідальність. Рибалкам нагадують і про заборону вилову риби на зимувальних ямах, яка діятиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2024 року.