Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Волині судили батька загиблої військової, якого звинувачують у побитті священика УПЦ МП

Фото: Конкурент

На Волині відбулось перше судове засідання стосовно побиття священника московського патріархату. Обвинуваченим є батько загиблої військовослужбовиці.

Про це інформує Конкурент.

У Ковельському міськрайонному суді відбулось засідання, яке розглядало справу щодо побиття священника УПЦ МП Святослава Чижука.

Піп звернувся із позовом до суду проти Василя Созонюка, батька загиблої військовослужбовиці, та заявляє, що той нібито побив його.

Проте односельчани виступають проти звинувачень та кажуть, що священник сам винен, адже уже неодноразово провукує усіх мешканців та сім'ю загиблої. Пані Людмила, жителька села, розповідає, що за місяць до загибелі Олени піп образив військову. 

«Вони стояли, і він просто обіжав Лєну. «Ти ще жива?» – питав. Говорив: «Всі знають, чого ти туди пішла. Бо там багато хлопців, того пішла». Лєна не витримала, обернулася і почала плакати. Він по телефону журналістам казав, що цього не говорив. Але то брехня! Нас стояло там 30 чоловік, і ми все чули. Чули, що він сказав Лєні. Пізніше, як Лєну привезли – все село на колінах зустрічало, а ця десятка їхня навіть не стала на коліна».

Сам ж чоловік каже, що конфлікт у них зі священником триває давно, адже вони перейшли до православної церкви українського патріархату, проте запевняє, що настоятеля церкви не бив. 

Коли розпочалось судове засідання Святослав Чижук до зали суди так і не з'явився.  Як з'ясувалось згодом, настоятель запросив суд розглядати справу без його присутності, проте таку заяву не підтримав прокурор. 

«Це кримінальне провадження належить до категорії приватного звинувачення, а він в судовому засіданні на даний час не був допитаний. Задля всесторонності та об'єктивності прийняття рішення судом я вважаю, що його присутність обов'язкова», – пояснив прокурор Олександр Омельчук.

У свою чергу, адвокат обвинуваченого запросив відкласти судове засідання, задля ознайомлення із матеріалами справи. Суддя на місці прийняв рішення задовільнити клопотання прокурора, і призначив наступну дату судового засідання – 14 листопада о 14:00. На цей суд священника вже зобов'яжуть прийти. 

Після засідання журналісти видання "Конкурент" зателефонували до священника аби поцікавитись чому він не прийшов на засідання суду. 

«Я бачив, що там збираються люди, агресивно налаштовані. Я один, а їх багато. Це небезпечно», – говорить піп.

Також він зауважив, що він би і «готовий простити» Василя Созонюка, тільки от хоче побачити, що той щиро розкаюється. 

Додамо, що батьки поховали доньку 8 вересня у селі. 28-річна бойова медичка 14-ї ОМБр Олена Созонюк загинула на Харківщині 3 вересня, рятуючи життя побратимів. Вона стала до лав українського війська ще у 2015 році. В Олени залишилася трирічна донечка Оксана.

Читати також