Навіть за 12 грн не їхатимуть, якщо буде 2-3 людини: один із перевізників Рівного прокоментував плани міської влади

У Рівному планують запровадити нічний тариф на перевезення у громадському транспорті. У такому випадку з 20-ї до 23-ї години пасажири платитимуть по 12 гривень за поїздку.

Аргументував важливість нічного тарифу міський голова Рівного Олександр Третяк у ефірі "Радіо Трек".

"Ідея полягає в тому, щоб змусити перевізника дотримуватися графіку перевезень і мотивувати працювати довше. Перевізники аргументують, що ввечері пасажирів практично немає - "ми возимо повітря в маршрутках", "ми не можемо займатися волонтерством", "заправляти транспорт собі в збиток". Відповідно, ідея полягає в тому, щоб і мешканці міста могли дістатися до того чи іншого місця, і перевізники були зацікавлені. Ідея на стадії обговорення, на стадії проекту. Її винесуть на затвердження на виконком наступного тижня", - розповів мер Рівного.

Чи дійсно нічний тариф є вигідним для перевізників, розповів "Рівне Медіа" власник ТЗоВ "Сагайдачний" В'ячеслав Загиней, який обслуговує кілька популярних міських маршрутів.

"Це слушна думка - залишити певну кількість транспорту в нічний час. Я не кажу, що це мають бути всі машини перевізника. Якщо, наприклад, є 10 машин на маршруті, то мінімум 4-5 щоб залишилися вночі. Але ці машини мають від'їжджати повністю весь графік", - зазначив рівнянин.

За словами перевізника, ситуація повернеться у докарантинні часи, коли нічні рейси були звичною справою.

"У зв'язку з тим, що стався карантин і нас спочатку обмежили в часі - до 20 години. Люди відвикли від нічних рейсів. Потім нас закрили в рамки сидячих місць - зменшили нашу дохідність. Чому з'їжджають з рейсів маршрутки. Це ж не тому, що водій не хоче їхати - він би їхав із задоволенням. Але ввечері, коли дві людини сідає і везеш з зоопарку до Боярки - це не рентабельно", - додає пан Загиней.

На писання, чи дійсно сума 12 гривень є вигідною для перевізників, він зазначає, що можна було залишити і 8 гривень.

"Було б рентабельно і залишити старий тариф - 8 гривень, але щоб люди були. Нам головне людина. Не буде їздити перевізник, якщо він буде везти 2-3 людей навіть за 12 гривень", - аргументує підприємець.

Залучити пасажирів користуватись громадським транспортом у нічний час, на думку перевізника, може реклама нічних рейсів - люди повинні знати, що в пізній час можна розраховувати на маршрутку.

Читайте також