Органічні добрива - це підживлення, що містять елементи живлення рослин переважно у формі органічних сполук. До них відносять гній, компости, торф, тирса, солома, зелене добриво, мул, промислові та господарські відходи та інші. Їхнє використовування для городу й квітників безпечніше, ніж використання мінеральних добрив. Але слід дотримуватися періодичності підживлення такими добривами. Якщо рослина гарно росте, їх варто застосовувати не частіше 2 разів за сезон.
Найбільш поживні рідкі добрива: розчин коров'яку, настій з пташиного посліду, настій з бур'янів:
- Розчин коров'яку. Свіжий коров'як залити водою у пропорції 1:5. Використовувати 3-5 л розчину на 1 м². Для більшої поживності можна додати сірчанокислий калій (30-35 г на 10 л). Ним можна відразу поливати помідори, капусту (як білокачанну, так і пекінську, кольрабі та броколі), гарбузові рослини й огірки. Не використовуйте розчин для коренеплодів: багато поживних речовин провокує розгалуження коренеплоду.
- Настій пташиного посліду. У 10 літрах води розмішайте 500 г свіжого або 300 г сухого посліду і залиште на 2 доби, перемішуючи рідину як мінімум 2 рази на день. Сухий послід настоюється не менше 3 діб. Норма використання: 3-4 літра настою на 1 м² при підживленні капусти й коренеплодів; 5-5,5 л на 1 м² - помідорів, перцю, огірків, кабачків; 3 л на 1 м² - цибулю на зелень.
- Настій з бур'янів. Бур'яни, газонну траву скласти у місткість і залити водою. Настоювати, поки рідина не почне бродити, після чого використовуйте як добриво. Такі саморобні добрива для городу містять калій, сполуки азоту, органічні кислоти й навіть антибіотики, які живлять рослини та запобігають розвитку грибкових захворювань. Щоб підвищити поживність добрива, на початку настоювання додайте до нього суперфосфат (50-60 г на 10 літрів). Поливайте й обприскуйте город з розрахунку 3 л на 1 м².
- Дріжджі. Щоб приготувати добриво з дріжджів, візьміть 100 г дріжджів, 50 г цукру і розведіть в 3 літрах теплої води. Поставте в тепле місце для бродіння. Після бродіння добриво готове. На 10 л води додайте 0,5 л добрива та підлийте по 0, 5 л під корінь. Таке добриво працює, коли температура повітря вище 22 ° і ґрунт добре прогріється. Головний ефект від його - це прискорення росту коренів рослин, внаслідок чого прискорюється і зростання стебел.
Стануть в пригоді на городі й харчові запаси з дому
- Кавова гуща, картопляна шкірка, лушпиння цибулі, чайна заварка – це гарне добриво для квітів. Їх можна вносити прямо в ґрунт під перекопування ранньою весною, або на початку червня. Можна зробити настій, змішавши один з продуктів з водою в пропорції 1:5.
- Бананова шкірка. Висушена шкірка банана - відмінне добриво для квітів і томатів. Постарайтеся її максимально подрібнити та підсипати рослинам. Шкірку можна також покласти в ямку при посадці томатів.