НБУ заборонив перекази із гривневих карток на закордонні, але є винятки

В Україні з 5 жовтня почне діяти заборона на Р2Р-перекази за гривневими платіжними картками українських банків на картки іноземних банків.

Про це повідомляють у НБУ.

"Після понад семи місяців воєнного стану роль такого інструмента для підтримання громадян за кордоном зменшується, водночас ризики його використання, щоб обійти обмеження на купівлю валюти, збільшуються", - повідомляється на сайті НБУ в п'ятницю.

Нацбанк нагадав, що дозволив такі Р2Р-перекази за кордон із гривневих платіжних карток у квітні 2022 року на суму до 100 тис. грн на місяць, що дало можливість українцям підтримати своїх близьких-біженців.Потім із 21 липня ліміт таких операцій було знижено до 30 тис. грн на місяць.

НБУ зазначає, що українці й надалі матимуть змогу переказувати кошти за кордон для оплати навчання (на рахунки навчальних закладів), лікування, транспортування хворих, витрат, пов’язаних зі смертю, а також для сплати аліментів.

Як зазначається у повідомленні, Нацбанк також урахував запити громадян та дозволив із 1 жовтня переказувати кошти за кордон для оплати навчання на рахунок юридичної особи-нерезидента, яка відповідно до наданих навчальним закладом повноважень здійснює приймання коштів.

Відповідні зміни затверджено постановою НБУ №211 від 29 вересня.

Громадяни також можуть переказувати кошти між гривневими платіжними картками українських банків, незалежно від країни фактичного перебування клієнта.

Крім того, зберігатиметься дозвіл на Р2Р-перекази з валютних платіжних карток українських банків на картки іноземних банків у межах щомісячного ліміту розміром 100 тис. грн (в еквіваленті), який є спільним для цих операцій та для операцій, що належать до quasi cash.

Читайте також