Посаджена цибуля сівок восени має свої переваги. Упродовж зими вона загартовується, стає сильнішою й в подальшому активно росте та більш стійка до хвороб. Навесні цибуля рано сходить, все слабке та хворе гине, а з іншого виростає чудовий й смачний врожай, який добре зберігається до весни.
Щоб не повторювати одних й тих же помилок, досвідчені городники підготували деякі роз’яснення з технології висаджування цієї культури.
Підготовка сівка.
Купуйте цибулю-сівок дрібної фракції діаметром 1 см., бо все, що більше може стрілкуватися.
На початку продезінфікуйте цибулю замочивши її на 40-50 хвилин у фітоспорині чи бордовому розчині марганцівки.
Далі просушить сівок, бо висаджувати потрібно сухим.
Підготовка ділянки.
За місяць до приблизної посадки цибулі в землю потрібно приготувати грядку. Внесіть 1 склянку деревного попелу чи крейду на 1 квадратний метр, бо ця культура не любить закисленого ґрунту.
Після внесіть на ділянку фосфорне добриво: 30 гр. подвійного суперфосфату на 1 м2 чи 60 гр. на 1 м2 звичайного суперфосфату, або фосфорного борошна.
Зробіть рядки заздалегідь з відстанню між рядами — 20-25 см., а глибиною в 4-5 см.
Підготовка земляної суміші.
Приготуйте її заздалегідь. Візьміть простої городньої землі, змішайте з компостом, додайте трішки попелу й піску, щоб грунтосуміш була пухкою та легкою. Для профілактичної боротьби з шкідниками додайте до неї по 1 склянці гірчичного порошку та тютюнового пилку на 10 кг. суміші.
Посадка.
Оптимальні строки посадки цибулі коли температура ґрунту буде +5°С, а 0,5-1 см верхнього шару замерзне.
Садіть сіянку досить густо, бо деякі цибулин не переживуть зиму.
Таким способом ранньою весною отримаєте багато соковитої й ранньої зелені.
Джерело: "Доброта"