"Не в рясах будемо виїжджати": на Рівненщині ченці монастиря створили добровільну пожежну команду

Фото: Суспільне Рівне

На Рівненщині ченці  монастиря в Гурбах сформували добровільну пожежну команду. Поруч з келіями збудували гараж, а спецавтомобіль отримали від Служби порятунку області.

Про це повідомляє Суспільне. Презентувати добровільну пожежну команду при монастирі в Гурбах мають 15 жовтня.

Настоятель монастиря, архімандрит Онуфрій, розповідає, що їхня пожежна команда буде обслуговувати сусідні села Мізоцької тергромади.У складі добровільної пожежної команди Свято-Воскресенського чоловічого монастиря ПЦУ на Повстанських могилах двоє ченців. Це настоятель, архімандрит Онуфрій та благочинний, ігумен Лука.

"Хто, як не ми маємо робити добро і допомагати людям? Не дай Боже, щоб пожежі траплялися, але як станеться, то зможемо швидше приїхати на місце і почати гасити вогонь до приїзду рятувальників. Це все на добровільних засадах і не лише у вільний від молитви час. Не в рясах, звісно, будемо виїжджати, костюмами і всім потрібним нас забезпечили. Як буде потреба — зайшли, одягнулись і поїхали. Це такий послух ченців, щоб допомагати при потребі", — пояснив настоятель монастиря.

Окрім того, ченців 11 жовтня будуть навчати працівники пожежно-рятувальної служби, аби вони мали змогу ефективно надавати допомогу населенню.

"Приїдуть до нас в Гурби навчати. Ми зі свого боку підготували гараж. Обігрів його взимку, паливо, мастильні матеріали — все беремо на своє утримання. Я буду, як головний пожежник команди, ми застраховані, маємо відповідну водійську категорію", — зауважив архімандрит Онуфрій.

Читайте також