Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Невдовзі на водоймах Рівненщини не можна буде риболовити

1 квітня на водоймах Рівненської області стартує весняно-літня нерестова заборона. Відповідно до наказу Рівненського рибоохоронного патруля, з цього періоду заборонено здійснення промислового, любительського і спортивного рибальства, а також добування водних біоресурсів у водних об’єктах Рівненської області на час ходу риби на нерест і на період ікрометання в такі строки:

- з 1 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах;

- з 1 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах, інших водоймах;

- з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок.

Заборонено лов (добування) раків у водних об’єктах Рівненської області в період виношування ікри, личинок, першої та другої линьок в такі строки:

- з 1 квітня по 30 червня;

- з 20 серпня по 30 вересня

- з 1 грудня 2020 року по 31 березня 2021 року.

Нерестовищами вважати ділянки водойм, де відбувається нерест риб, зокрема:

- мілководні, зарослі м’якою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм;

- глибоководні ділянки водойм з турбулентним рухом води, кам’янистим та піщаним дном;

- стариці, заплави та заливні луки на річках, озерах, водосховищах та інших водоймах.

Дозволяється любительське рибальство, на водоймах загального користування, з берега за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком або спінінгом.

Забороняється громадянам, підприємствам, установам та організаціям використання плавзасобів в межах нерестовищ, крім суден уповноважених органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів, підрозділів державної прикордонної служби України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Також Рівненським рибоохоронним патрулем розроблено Перелік місць нересту водних біоресурсів на території Рівненської області. Варто зазначити, що цього річ перелік місць нересту збільшено в рази.

Перелік нерестовищ можливо переглянути за посиланням:

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1pYhysRlWky1SfND05Bch5IAUF2rjqfVX&ll=50.59851767247475%2C26.252811354617506&z=16.

Читати також