Окупанти в Маріуполі зруйнували археологічний об`єкт

У тимчасово окупованому Маріуполі росіяни зруйнували територію археологічного об’єкту місцевого значення «Поселення Кальміус». 

Про це повідомляє Маріупольська міськрада. 

- Окупанти роблять все, щоб знищити будь-яку згадку про українську історію Маріуполя. Зруйновано територію археологічного об’єкту місцевого значення «Поселення Кальміус». рашисти варварськи обстрілювали місто та продовжують стирати з мапи Маріуполя пам’ятки історії, археології та культури.

Насаджувати своє, знищувати історію інших народів – типовий "руський світ", - йдеться у повідомленні. 

Археологічний об’єкт «Поселення Кальміус» - багатошарове поселення - знаходиться на місці правого берега річки Кальміус у межах: початок вулиці Георгіївської, вул. Італійська, віл. Малофонтанна, спуск Малофонтанний. Складається з культурного шару потужністю понад 2 м. Поселення виявлено у 2010 році. Розкопки проводилися під керівництвом В.М. Горбова Археологічною експедицією Маріупольського краєзнавчого музею за участю волонтерів у 2010 – 2012, 2014, 2015 роках. На площі 257 кв.м було досліджено поселення доби неоліту, яке пов’язане зі всесвітньо відомим археологічним пам’ятником «Маріупольський неолітичний могильник» V тис. до н.е: залишки глинобитного будинку періоду Хазарського каганату та приміщень доби козацтва, а також міської бруківки.

Читайте також